4
11.05.2024, 07:30Lektura na 2 minuty

Fallout: New Vegas – Mr. House w prawdziwym Las Vegas? Ruszyła zbiórka

Znajomy wąsacz w centrum Las Vegas? Jeśli uda się zebrać wymaganą kwotę, wszyscy zobaczą, kto jest prawowitym panem tych ziem.

Temat najlepszego z „nowożytnych” Falloutów, czyli New Vegas powrócił za sprawą nawiązującego do miasta wątku serialu Amazonu, ale przewijał się często już wcześniej – twórcy marki pracujący obecnie w Obsidianie wspominali nawet, że chętnie przygotują remaster. I chociaż na razie firma nie tworzy ani nowej wersji oryginału, ani New Vegas 2, to od Fallouta 5 w najbardziej optymistycznym wariancie dzieli nas kilka lat, co jest czasem wystarczającym, by wypełnić tę lukę wycieczką do Nevady.

Zanim ten sen będzie miał się okazję ziścić, jedna z oryginalnych koncepcji będzie miała okazję częściowo przeniknąć do prawdziwego świata. Gracze New Vegas na pewno doskonale pamiętają Roberta House’a, właściciela jednego z większych kasyn w mieście, który odgrywa zasadniczą rolą w historii Kuriera, głównego bohatera produkcji. A co by było, gdyby połączyć go z najbardziej ikonicznym obiektem współczesnego Las Vegas? No właśnie to: powstała zbiórka, której celem jest zebranie około 500 tysięcy dolarów na to, by „jedyny właściciel Las Vegas Strip, pan Robert House zasygnalizował swoją obecność w klejnocie koronnym Mojave” poprzez wyświetlenie go przez jeden dzień na powierzchni Sphere, czyli multimedialnej kuli, otwartej w ubiegłym roku. Akcji towarzyszy urocza wizualizacja:

Do celu jest jeszcze bardzo daleko, a cała akcja wydaje się skazana z góry na porażkę, ale kto wie, co się wydarzy… Żyjemy w dziwnych czasach zamykania dobrze prosperujących firm i „pozytywnego review bombingu”, więc może pół miliona za wąsate lico House’a w centrum Vegas będzie osiągalne. Zbiórkę możecie wesprzeć w tym miejscu.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1144

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze