14
11.08.2022, 11:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Forspoken: O tym, jak krótki zwiastun stał się memem

Niekiedy wystarczy właściwe 30 sekund materiału, by zwyczajnie „wygrać internety”.

Przed premierą gry można karmić ludzi trailerami, godzinami gameplayu, ale czasami wystarczy zagrać jedną, odpowiednią nutkę, by ponieść tłumy. Nie ma nic gorszego niż reklama, która zostanie za chwilę zapomniana. I o reklamie, o jakiej tu mowa, w pięć minut nie zapomnimy. Ten krótki spot dzięki dodanej tam narracji jest „zły”, ale jednocześnie ma ogromny potencjał do parodii. Tak narodził się kolejny mem. To ciepła i miła historia o tym, jak tłum zaangażował się w wesołą twórczość za sprawą niefortunnego trailera.

Tym oto sposobem dotarliśmy do szczytu mojej kariery. Przez kilka ostatnich miesięcy karmiłem was tematami nieskończenie nieistotnymi w obliczu tego, o czym tu dziś mowa. Głupi zwiastun kilkakrotnie przekładanej gry zbliżył do siebie tysiące ludzi. Zjednoczeni w beczurce. Nie ma nic piękniejszego. Dookoła tyle zła, nieprawości i bolesnych rozczarowań, a wystarczyła krótka, śmieszna reklama. O niczym ważniejszym nigdy nie napisałem i już nie napiszę.

Nie zostawię was jednak z niczym. Spójrzmy na kilka wspomnianych parodii. Na dobry początek chapniemy Bloodborne.

Język Forspoken został także przeniesiony do świata Tony Hawk’s Pro Skater.

ProZD, aktor i youtuber, wcielił się natomiast w Mario. Jego głos znacie chociażby z Shadow Warriora czy „Gęsiego Impaktu”. Oglądanie można zacząć od 22 sekundy.

Nie mogło też zabraknąć króla, na którego głowie dumnie tkwi korona pretensjonalności. Przed wami parodia w Undertale:

A listę przykładów zakończę klasykiem wczesnej „ery polygonalnej”.

Po więcej memów zapraszam w to miejsce. Tego jest cała masa, a najważniejsze, że dzięki tej całej akcji pośmiejemy się, aż nas brzuchy będą bolały. Jak przy dobrych historyjkach z „Chwili dla ciebie”. Jaka będzie sama gra, gdy kiedyś wreszcie ujrzy światło dzienne? To nie ma znaczenia. Premiera gry została pierwotnie ustalona na maj tego roku, następnie przesunięta na październik 2022, a aktualnie jest przewidziana na styczeń 2023. Tytuł pojawi się jedynie na pecetach i PS5.

Redaktor
bolo

Syn Carmacka i Romero. Z nieprawego łoża.

Wpisów267

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane