18.10.2023, 13:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Fortnite: Alan Wake trafi do gry wraz ze specjalnym trybem

Dzięki Alan Wake: Flashback przypomnimy sobie wydarzenia z pierwszej części na kilka dni przed debiutem sequela.

Jak tak dalej pójdzie, to o jakiejkolwiek marce pomyślimy, będzie wysoce prawdopodobne, że trafiła już do Fortnite’a. Dotąd do battle royale’a Epic Games zawitali na przykład: Obi-Wan Kenobi, Geralt z RiviiDoctor Strange czy protagonista Dead Space’a. Lista jest długa i bynajmniej nie ogranicza się do dzieł kultury. Z Fortnite współpracowały choćby Old Spice czy nawet… Shell.

Tym razem padło na słynne dzieło Remedy Entertainment ‒ Alana Wake’a. Do Fortnite’a nie zostały dodane tylko elementy kosmetyczne, lecz także pojawiła się miniprzygoda streszczającą to, co działo się w grze. Wszystko to z okazji zbliżających się Halloween oraz premiery Alana Wake'a 2. Dyrektor kreatywny Remedy, Sam Lake, zdradził redakcji GameSpota, że pomysł zrodził się w samym Epicu.


Pamiętam, że żartowałem z Alana Wake’a w Fortnite już przy pierwszym spotkaniu z Epic Games Publishing. Czułem także, że jest to nieskomplikowane. Zastanawiałem się nad modelem postaci, może również jakimś fajny tańcem, ale później oni [Epic Games Publishing – dop. red.] wrócili do nas z bardzo ciekawą propozycją ‒ dodaniem modelu postaci oraz grywalnej sekwencji, która streściłaby fabułę pierwszej części.


Tym samym każdy gracz Fortnite’a może odwiedzić dedykowaną Alanowi Wake’owi wyspę po wpisaniu jej kodu: 3426-5561-3374. Na niej przejdziemy przez znane fanom serii lokacje z Bright Falls oraz przypomnimy sobie kilka fragmentów fabuły gry, jak i zobaczymy nową scenę powiązaną z nadchodzącą „dwójką”. Całość pół-godzinnej przygody przechodzimy bez walki, niemniej znalazło się w niej miejsce na umiejętność zamieniania słów w przedmioty za pomocą latarki. Towarzyszyć będzie nam oryginalna muzyka z gry oraz Matthew Porretta ‒ aktor głosowy grający Alana Wake’a.

Alan Wake: Flashback jest owocem współpracy Remedy z Epic Games, a także twórcami ze Spiral House oraz Zen Creative, wykorzystującymi wewnętrzny silnik Fortnite’a ‒ Unreal Editor for Fortnite. Podobnie jak w Robloksie, pozwala on na bezpłatną budowę własnych gier oraz wydanie ich wewnątrz produkcji oraz monetyzację swojego dzieła.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów315

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze