8.05.2023, 09:30Lektura na 2 minuty

Fortnite oficjalnie został esportową dyscypliną olimpijską

Popularność Fortnite'a zaprowadziła go na Igrzyska olimpijskie. Produkcja Epic Games została jedną z dyscyplin strzeleckich.


Patryk „Delighter” Żelazny

Domyślałem się, że Fortnite dzięki swojej niemalejącej popularności będzie mógł osiągnąć wiele. Już przecież był nawet na mundialu! Co prawda pośrednio, w walizce jednego z piłkarzy, ale osiągnięcie odblokowane. O tej grze można powiedzieć wiele, jednak w jej obronie stanął redakcyjny kolega Wokulski, pisząc obszerny artykuł o tym, dlaczego nie powinniśmy się Fortnite'a wstydzić i jak wpłynął na branżę gier. A ja i tak potrzebowałem chwili na przetrawienie informacji, że tytuł Epic Games został dyscypliną esportową na olimpiadzie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wraz z Międzynarodową Federacją Sportów Strzeleckich oficjalnie dodał Fortnite'a do listy finałów w kategorii esportu. Ale warto zaznaczyć, że rozgrywka będzie przebiegać nieco inaczej – do gry wskoczy dwunastu uczestników i będą ze sobą rywalizować na specjalnie przygotowanej wyspie. Konkurencja ma uwzględniać nie to, kto przeżyje jako ostatni, a będą testowane ich umiejętności strzeleckie, analogicznie do zwykłych zawodów strzeleckich. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie Igrzysk Olimpijskich.

Pierwsze rozgrywki będziemy mieli okazję obejrzeć już niedługo, bo w czerwcu rozpoczną się Olympic Esports Series 2023 w Singapurze – konkretnie odbędą się od 23 do 25 czerwca. Ale nie musicie tam jechać, wystarczy włączyć transmisję na żywo na Olympics.com. Jeśli jednak się wybieracie, to możecie już kupić bilety.

Tak swoją drogą to trochę bawi mnie obecność Fortnite'a na igrzyskach, niecałe pół roku po aferze z karą dla Epic Games za zbieranie danych o nieletnich wynoszącą 520 milionów dolarów.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1608

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane