10.05.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

Ghostwire: Tokyo – Reżyser gry chętny na DLC i sequel

Ich powstanie nie jest jeszcze pewne i wiele zależy od odbioru produkcji oraz samej Bethesdy, ale reżyser Ghostwire: Tokyo raczej by się nie zawahał.

Od premiery Ghostwire: Tokyo minęło półtora miesiąca, a jak tytuł się trzyma po takim czasie? Choć od samego początku zbierał pozytywne oceny, tak w końcu wyszło, że graczom przypadł do gustu nieco bardziej niż krytykom, a fani japońskich klimatów na pewno się nie zawiedli. Do grona osób zadowolonych należy również Ranafe, o czym jasno mówi jej recenzja. Produkcja zaraz po premierze znalazła się w topce bestsellerów Steama, jednak spadła z niej niefortunnie szybko.

Reżyser Kenji Kimura nie traci zapału i sam przyznał w wywiadzie dla IGN Japan, że jest chętny nie tylko do zrobienia DLC, lecz także sequela. Jednak uczulam, że żadna z tych informacji nie jest oficjalną zapowiedzią czegokolwiek.


Myślę, że kiedy sprawy się uspokoją i trochę ochłonę, wpadną mi pomysły na DLC i sequele, które chciałbym zrobić, ale nie zostało to jeszcze postanowione, więc niestety nie mogę powiedzieć nic więcej.


Kenji Kimura

Powstał już prequel (i to nawet przed premierą samego Ghostwire), jednak gracze go sobie z rąk nie wyrywali i pomimo faktu, że był darmowy, przeszedł bez większego echa. Być może ze względu na formę visual novel, w jakiej był stworzony.

Jasną sprawą jest, że decyzja o DLC i sequelu zapadnie na podstawie odbioru samej produkcji. Za to liczba graczy wciąż leci w dół, w tym momencie według SteamDB aktywnych jest zaledwie 700. Oczywiście gra w dużej części jest ogrywana na PS5, skoro jest tam tytułem ekskluzywnym konsolowo, jednak w jakimś stopniu oddaje to malejące zainteresowanie graczy PC.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze