23.08.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Gravity Rush doczeka się ekranizacji. Sony odkurzy zapomnianą markę

Gravity Rush to kolejny nieoczywisty plan przeniesienia dawnej marki Sony na wielki ekran.

Kolejna niespodziewana wieść o ekranizacjach z obozu Sony po niedawnym newsie o filmie na podstawie Days Gone. Tym razem PlayStation Productions sięgnęło po nieco zapomnianą markę Gravity Rush i planuje przenieść ją na wielki ekran. Reżyserią ma zająć się Anna Mastro („Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci”, „UnReal: Telewizja kłamie”), scenariusz zaś przygotuje Emily Jerome (autorka „Panopticonu”, który w 2017 roku trafił na tzw. czarną listę najlepszych niezrealizowanych scenariuszy).

Gravity Rush ukazało się w 2012 roku jako tytuł na wyłączność konsoli PlayStation Vita i z miejsca robiło wrażenie otwartym światem, które oddawało w ręce graczom pod postacią bajecznego miasta Hekseville. Główną bohaterką produkcji była niejaka Kat, która posiadła moc manipulowania grawitacją i wraz z nią oraz jej uroczym kotem Dustym odkrywaliśmy tajemnice jej przeszłości.

W 2016 roku Gravity Rush doczekało się remastera na konsole PlayStation 4, a rok później wydano jego oficjalną kontynuację, lecz nie była ona sprzedażowym hitem. W 2020 roku rozwiązano odpowiedzialne za rozwój serii studio Team Gravity (złożone z członków dawnego Team Silent, twórców Silent Hilla) i wydawało się, że marka powędruje na półkę w siedzibach Sony.

Z początku dziwiłem się, gdy Japończycy ogłaszali np. plany na ekranizację zakurzonego Twisted Metal, lecz zaczynam dostrzegać w tych działaniach pewną logikę. Być może obecnie nie opłaca się tworzyć kolejnej gry z serii Days Gone, Gravity Rush czy Twisted Metal. Sony będzie jednak próbowało dla nich zyskać nowych odbiorców za pośrednictwem zapowiedzianych ekranizacji. Do stracenia jest raczej niewiele, szczególnie że równolegle inwestuje w projekty związane z Horizonem czy Ghost of Tsushima.

Zdaje się, że podobną taktykę obiera ostatnio Sega. Za kilka lat pewnie zobaczymy, jaki efekt finalnie przyniosą takie działania.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1783

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze