2
20.08.2022, 15:25Lektura na 2 minuty

Days Gone: Powstanie film na podstawie gry

Co ma wisieć, nie utonie – Days Gone wraca jako film.

Days Gone było grą mocno specyficzną, która jednych przykuła do ekranów na długie godziny, z kolei innych natychmiast do siebie zraziła. Niektóre decyzje projektowe mogły dziwić, a rozrzut ocen w recenzjach był naprawdę spory. Część decyzji Bend Studio można było lepiej zrozumieć, kiedy jeden z twórców zdradził, że świat projektowało zaledwie 6 osób, ale z drugiej strony równoważyło je wylewane frustracji przez scenarzystę gry.

Po burzliwych rozmowach z Sony okazało się, że część druga ostatecznie nie powstanie, a Bend Studio zostało skierowane do pracy nad nowym tytułem, którym także okazała się tajemnicza produkcja z otwartym światem.

I kiedy wszyscy myśleliśmy, że czasy Days Gone, nomen omen, minęły, dość nieoczekiwanie pojawiło się światełko w tunelu. Tyle, że chodzi nie o grę, a film tworzony przez Sony. Jego scenariuszem zajmie się Sheldon Turner (znany ze scenariuszy do „X-Men: Pierwszej Klasy” oraz „W chmurach” – za ten drugi był nominowany do Oscara), a źródło serwisu Deadline wypowiada się o efektach jego pracy tak:


Podobno scenariusz Turnera będzie listem miłosnym do starych filmów motocyklowych.


Taka konwencja zdaje się pasować do Days Gone i choć w dzisiejszych czasach gatunek jest praktycznie martwy, to jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. W głównej roli zobaczymy Sama Heughana, najbardziej kojarzonego z rolą Jamiego Frasera z „Outlandera”, ale na ten moment są to wszystkie informacje na temat ekranizacji.

Sukces filmowego „Uncharted” (który zarobił ponad 407 miliony dolarów) ewidentnie przekonał Sony do inwestowania w swoje marki. Wiemy, że powstaje adaptacja Ghost of Tsushima, a jej reżyser ma całkiem ambitne plany. Coraz bliżej jest też serialowy The Last of Us, natomiast Amazon jest podobno zainteresowany stworzeniem ekranizacji God of War. Pytanie brzmi – czy po ewentualnym sukcesie filmowego Days Gone wróci temat kontynuacji samej gry? Teraz wydaje się to mało prawdopodobne, ale kto wie co przyniesie przyszłość...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów966

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze