30
13.09.2022, 09:00Lektura na 2 minuty

Gry AAA Ubisoftu z podwyżką do 329 złotych. Skull and Bones będzie pierwsze

Słyszeliśmy o tym już w lipcu, ale teraz prezes Guillemot potwierdza. Ubisoft wprowadza „zasadę 70 dolarów”.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Od początku ery PS5 oraz XSX wybrani wydawcy sprzedają premierowe gry po cenie zwiększonej z 60 do 70 dolarów. Taką decyzję podjęło np. Sony i remake The Last of Us Part 1 wyceniło na 339 złotych. Zdecydowało się także na zwiększenie wartości sklepowej swoich konsol, co konkurencja wykorzystała do PR-owych ruchów i zapewnienia, że nie zamierza iść w ślady kolegów po fachu.

Jeśli chodzi o gry wideo, także nie wszyscy wydawcy przenieśli się jeszcze na nowy system. Nintendo na przykład pozostaje przy łączeniu braku większych zniżek z ceną 239 zł.

Ubisoft zapewniał, że „chwilowo” nie zamierza zmieniać sytuacji. Chwila ta jednak już niedługo dobiegnie końca... Już w czerwcu koszt preorderów Skull and Bones zdradzał, że tworzony przez lata tytuł doczekał się „godnego” wycenienia. 12 września, dwa miesiące później, na łamach serwisu Axios do sytuacji odniósł się prezes Ubisoftu, Yves Guillemot. Nie mamy dobrych wieści...


Niektóre gry będą dostępne w tej samej cenie, co konkurencji. Duże gry AAA będą kosztować 70 dolarów.


Jak na razie według Ubisoftu oznacza to metkę z kwotą 329 zł, o 10 zł mniejszą niż propozycja Sony. Ale w dobie zmieniających się kursów sytuacja może jeszcze ulec zmianie.


Podsumowanie Ubisoft Forward

Jeśli nie mało wam Ubisoftu i nie śledziliście newsów w weekend, zapraszamy do naszego przeglądu wieści z Ubisoft Forward. W planie nie tylko pięć gier z serii Assassin's Creed, ale i wiele informacji na temat nowych sezonów i DLC.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze