29.04.2022, 09:15Lektura na 3 minuty
Plotka

Gry z PS1 pojawiają się na serwerach PSN. W co zagramy dzięki PS Plus Premium?

Sony wciąż nie opublikowało listy klasycznych gier dostępnych w ramach PS Plus Premium. Jednak tytuły z PS1 zaczynają pojawiać się na serwerach PSN.

Pamiętacie plotki o tym, że Sony pokaże światu swoją odpowiedź na Game Passa w atrakcyjnej formie a'la prezentacje State of Play? Niestety, żadne z nich się nie potwierdziły, a Japończycy opublikowali jedynie ścianę tekstu na swoim blogu. Do tego zabrakło w niej informacji o cenach odświeżonego PS Plus w Polsce, a pierwotnie nawet wynikało z niej, że streaming nie trafi do naszego kraju (a jednak trafi). Choć strzępek po strzępku wszystko się powoli układa w logiczną całość, wciąż brakuje nam odpowiedzi na najważniejsze pytanie: jakie klasyczne gry udostępni nam Sony?

Gdy oficjalnych wieści brak, z pomocą oczywiście przychodzą plotki. Jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę, że na zapleczu PlayStation Network zaczynają pojawiać się dane związane z grami z pierwszego PlayStation. Obecnie mowa o takich tytułach jak Tekken 2, Ridge Racers 2, Mr. Driller, Worms Armageddon i Worms World Party. Wszystkie doczekały się odświeżonych grafik.

Pod postem rozgrywa się już głośny koncert życzeń na temat powrotu dawnych marek, w których ćwierć wieku temu kochali się gracze. Ale wspomniane tytuły to nie wszystko, o co możemy podejrzewać Sony. Kilka dni temu serwis Gematsu donosił, że nowych oznaczeń wiekowych w Korei Południowej doczekały się cztery gry z serii Syphon Filter w wersjach na PS4 i PS5. Można podejrzewać, że również one trafią do oferty klasyków PS Plus Premium.


PS Plus Premium i Extra z nowymi grami co miesiąc?

Abonenci dotychczasowego PS Plus czy microsoftowego Game Passa co miesiąc czekają na niespodziankę w postaci listy gier, które tym razem trafią do usługi. Niedawno Sony potwierdziło, że w podobny sposób będą działały droższe warianty odświeżonej usługi PS Plus. Co miesiąc mają trafiać do niej nowe gry, ale będą także istniały minusy tego rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku Game Passa, z każdym kolejnym miesiącem z dostępnego katalogu będą również usuwane pewne pozycje. O starsze tytuły będzie prawdopodobnie dbał nowy zespół odpowiedzialny za konserwację gier.

Dla przypomnienia: w opcji PlayStation Plus Extra otrzymamy katalog 400 gier dostępnych do pobrania z biblioteki PS4 i PS5, w tym największe hity od firm trzecich, a także wprost od PlayStation Studios (wspomniano m.in. Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man i Returnal). PS Plus Premium to najdroższa opcja nowego abonamentu, oferująca ponadto dostęp do 340 gier z biblioteki PS3 (streaming), a także klasyków z PS1, PS2 oraz PSP (częściowo dostępnych w streamingu, a częściowo do pobrania) i ograniczonych czasowo wersji próbnych, do których Sony ma obecnie przekonywać developerów.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów802

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane