3
27.04.2022, 08:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Sony żąda od developerów przygotowania dem gier do PS Plusa

Sony chce oferować minimum dwugodzinne dema dla swoich subskrybentów, jednocześnie wymagając od twórców ich wprowadzenia.

Pod koniec marca pisaliśmy o odpowiedzi Sony na Game Passa i nowej odsłonie PS Plus. Choć już wiemy, że w usłudze nie ujrzymy exclusive'ów w dniu premiery, to przynajmniej w maju prawdopodobnie będziemy mieli okazję zagrać w FIFĘ 22. Japoński gigant wciąż szykuje się na sprostanie oczekiwaniom swoich subskrybentów – jednym z rozwiązań będzie wprowadzenie dwugodzinnych dem gier... bez względu na to, czy twórcy tego chcą, czy nie. Na szczęście nie będzie dotyczyło to wszystkich.

Według Game Developera demo będzie wymagane przez Sony do wszystkich gier, które zostaną wprowadzone na platformę i będą kosztować więcej niż 34$* (około 151 złotych). Komu się upiecze? Na pewno tym produkcjom, które będą tańsze niż podana kwota, ale nie tylko – wymaganie nie działa wstecz, zatem mowa jedynie o tych tytułach, które nie zostały jeszcze wydane. Co więcej, twórcy mają zaledwie 3 miesiące na przygotowanie triala po publikacji gry. Nie wiadomo, jakie będą konsekwencje, jeśli studio nie zrobi tego w ogóle lub nie wyrobi się na czas.

Nie w każdej grze dwugodzinne demo będzie dobrym rozwiązaniem (Elden Ringa da się przejść w 10 minut, prawda?) i Sony to rozumie, dlatego jest możliwość wprowadzenia spersonalizowanego triala... lecz nie będzie to takie proste, gdyż każdy z przypadków będzie rozpatrywany osobno. Może się też zdarzyć, że japoński gigant zwyczajnie nie wyrazi zgody.

*kwota odnosi się do ceny hurtowej produktów wysłanych do PS Store, a nie ceny detalicznej.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów423

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane