9.05.2024, 08:45Lektura na 2 minuty
Plotka

GTA 6: Wkrótce nowe materiały? Fani dokopali się do zmian na stronie Rockstara

Odkryte przez fanów zmiany na stronie Rockstara mogą sugerować, że firma niedługo opublikuje nowe informacje na temat Grand Theft Auto 6.

Nadchodząca premiera Grand Theft Auto 6 jest niewątpliwie najgorętszym wydarzeniem w branży. Opublikowany w grudniu 2023 roku zwiastun pobił rekord wyświetleń na YouTubie, a fani niecierpliwie czekają na kolejne informacje na temat najnowszej produkcji Rockstara. Wiele wskazuje na to, że już niedługo możemy dowiedzieć się więcej o grze.

Fani GTA należą do tych wyjątkowo dociekliwych – uruchomili oni bota o nazwie when_vi, który regularnie przeczesuje API Rockstar Games. Aplikacja wykazała, że amerykańska korporacja dodała cztery nowe adresy URL, które odnoszą się do okładki Grand Theft Auto 6 i kilku screenów. Wiarygodności tym znaleziskom dodaje fakt, że link do okładki GTA 5 znajduje się pod tym samym adresem URL. 

Fani zauważyli również zmiany na Instagramie Rockstara – korporacja usunęła większość postów i zostawiła tylko te, które dotyczą GTA 6, GTA Online i GTA+. Podobny ruch firma wykonała tuż przed premierą pierwszego trailera Grand Theft Auto 6 – nie powinno zatem nikogo dziwić, że gracze liczą na to, iż ww. działania są jednoznacznym zwiastunem publikacji nowych materiałów z gry. Narracja ta jest dodatkowo podsycana przez zbliżający się termin konferencji prasowej Take-Two, która odbędzie się 16 maja.

Grand Theft Auto 6 ma wyjść w 2025 roku na PlayStation 5 i Xboksach Series X/S, chociaż coraz częściej pojawiają się informacje o możliwym przesunięciu terminu debiutu. O potencjalnym wydaniu gry na PC nie wiadomo obecnie nic, ale patrząc na pecetowe premiery kilku poprzednich odsłon GTA i Red Dead Redemption 2, można założyć, że właściciele komputerów osobistych wrócą do Vice City co najmniej kilkanaście miesięcy później niż konsolowcy. Widzieliście zwiastun gry odtworzony w rzeczywistości, który nakręcili fani?


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów358

Obserwujących3
Brak okładki
Grand Theft Auto VI
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.4
Platformy
-
Gatunek
akcja
Producent
Rockstar Games
Grand Theft Auto VI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze