2
28.09.2022, 08:00Lektura na 1 minutę

GTA VI: Aresztowany 17-latek nie przyznaje się do winy

Nastolatek podejrzany o współpracę z grupą hakerską Lapsus$ i ujawnienie materiałów z Grand Theft Auto VI twierdzi, że tego nie zrobił. Nie powiedziałbym, że jestem zaskoczony.

Jesteśmy kolejne dwa dni do przodu w sprawie wycieku materiałów z wczesnych wersji Grand Theft Auto VI. Nie wiem, czy jeszcze muszę przypominać, co tam się zadziało, ale może na szybko to zrobię (zawsze można przeskoczyć do następnego akapitu). 10 dni temu miał miejsce ogromny wyciek nagrań z GTA VI. Rockstar szybko wydał oświadczenie, z którego wiemy, że materiały były prawdziwe, a studio rozczarowane. Sprawa zdaje się zmierzać ku końcowi, ponieważ londyńska policja aresztowała podejrzanego 17-latka, który usłyszał już zarzuty i stanął przed sądem.

Nie powiedziałbym, że jest to zaskakująca sytuacja, ale zatrzymany nie przyznał się do popełnienia – wszystkich – zarzucanych mu czynów. Potwierdził jedynie złamanie warunków swojej kaucji, jednak do nadużycia komputera, w tym włamania się na Slacka firmy Rockstar i opublikowania materiałów, już nie. W tym momencie 17-latek znajduje się w zamkniętym ośrodku dla nieletnich, jak donosi Eurogamer.

Na ten moment wciąż pozostaje niepotwierdzone, czy nastolatek rzeczywiście należy do hakerskiej grupy Lapsus$. Mimo to źródła Matthewsa Keysa twierdzą, że w nadchodzących dniach kolejni podejrzani mogą zostać zidentyfikowani oraz aresztowani.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8
Brak okładki
Grand Theft Auto VI
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.4
Platformy
-
Gatunek
akcja
Producent
Rockstar Games
Grand Theft Auto VI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze