4
26.09.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

GTA VI: złapano 17-letniego hakera podejrzanego o wyciek danych

Za tak ogromny przeciek danych z nadchodzącego GTA VI ma być odpowiedzialny 17-latek. Doczekał się już zarzutów.

Gdyby wam było mało doniesień o sytuacji rozgrywającej się wokół niedawnego wycieku materiałów z wczesnej wersji GTA VI, to spokojnie, bitwa się jeszcze nie skończyła. Zaledwie dwa dni po wydaniu przez Rockstar oświadczenia o przeciekach, FBI zatrzymało i sprawdzało grupę nastolatków w wieku 16-21 lat. Nikomu wtedy jednak nie postawiono zarzutów.

Sprawa trochę się zmieniła, a ostatecznie aresztowany został 17-latek z Wielkiej Brytanii, a konkretniej z Oxfordshire. Informacją podzieliła się londyńska policja, która współpracowała z Narodową Agencją ds. Cyberprzestępczości (National Cyber Crime Unit). Funkcjonariusze sądzą wówczas, że udało im się złapać sprawcę.

Zaledwie dwa dni później na tym samym koncie na Twitterze pojawiła się informacja o zarzutach skierowanych w stronę 17-latka – w tym nadużycie komputera oraz naruszenie kaucji.

Są też podejrzenia, że współpracował z grupą hakerską Lapsus$, odpowiedzialną na przykład za niedawny atak na Microsoft. Przede wszystkim należy zauważyć, że nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, iż ten sam chłopak opublikował materiały z GTA VI.

Naturalnie pojawiają się przypuszczenia; i tak na przykład Tom Henderson napisał, że wiek i lokacja zatrzymanego zgadza się tymi dotyczącymi hakera, który zaatakował Rockstar. Do sprawy włączył się również Matthew Keys, który potwierdził, że wspominany 17-latek jest tym samym, który został wcześniej w tym roku aresztowany za atak na Microsoft i Nvidię – czyli jego zdaniem haker faktycznie współpracuje z Lapsus$-em

Teraz przydałoby się jeszcze stanowisko policji, która mogłaby to również potwierdzić lub zaprzeczyć. Prawdopodobnie dalsze informacje zostaną opublikowane wkrótce.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8
Brak okładki
Grand Theft Auto VI
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
8.4
Platformy
-
Gatunek
akcja
Producent
Rockstar Games
Grand Theft Auto VI

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze