1
4.03.2022, 12:56Lektura na 1 minutę

John Romero stworzył nowy poziom do Dooma 2, by wesprzeć Ukrainę

Level kosztuje 5 euro, które w całości zostanie przekazane na pomoc Ukrainie.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wojna w Ukrainie toczy się już od tygodnia, a przez ten czas wiele razy mieliśmy okazję zobaczyć, że branża gier nie jest wobec tej sytuacji obojętna. Wciąż szukamy nowych sposobów na udzielenie pomocy naszym sąsiadom... ale i również na wywieranie presji na Rosję i Białoruś. Wskutek tego z obu zniknął GOG i wszystkie gry CDPR, a z najnowszych odsłon Fify EA usunęło rosyjskie drużyny.

Obojętny nie pozostaje John Romero, współtwórca Dooma. Na jego Twitterze pojawił się wpis informujący, że wypuścił nowy poziom do drugiej części, aby za jego pomocą zebrać fundusze na wsparcie finansowe Ukrainy.

Oczywiście w takim wypadku nowy poziom nie może być darmowy. Cena nie jest jednak wygórowana i wynosi 5 euro. Dzięki temu zakupowi nie tylko wspieramy naszych sąsiadów, ale możemy zobaczyć coś nowego w grze wydanej już 28 lat temu.

Dodatkowo zaznaczył, że 100% przychodów zostanie przekazane na Czerwony Krzyż i Centralny Fundusz Reagowania Kryzysowego ONZ.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze