5
23.01.2023, 13:00Lektura na 3 minuty

Microsoft: Phil Spencer przyznaje, że zwolnienia były bolesną decyzją

Według maila od Phila Spencera, decyzja o zwolnieniu około 10 tysięcy pracowników w Microsofcie i podlegających mu studiach nie była podjęta bez bólu serca.


Patryk „Delighter” Żelazny

Mogę już chyba spokojnie napisać, że rok 2023 zaczęliśmy sporymi zwolnieniami. Najpierw dowiedzieliśmy się, że około 10 tysięcy osób opuści Microsoft i podlegające mu studia, potem Google ruszył z największymi zwolnieniami w historii firmy, a na deser podobne widmo może czyhać na kadrę Ubisoftu. Takie decyzje nigdy nie będą przyjmowane z otwartymi ramionami – zwłaszcza przez pracowników – jednak to Microsoft spotkał się ostatnio z krytyką byłych weteranów 343 Industries, którzy jasno stwierdzili, że ludzie w studiu odpowiedzialnym za Halo Infinite stracili pracę przez niekompetentne kierownictwo. Dotkniętych firm było jednak więcej, w tym także Bethesda czy The Coalition.

Phil Spencer, szef Xboksa, napisał do pracowników maila związanego właśnie z niedawną decyzją, który w całości opublikował serwis Kotaku. Spencer twierdzi w nim, że to nie było łatwe, że ciężkie czasy i tak dalej.


Ten okres w naszej branży to prawdziwe wyzwanie i działania zapoczątkowane w tym tygodniu były bolesne. Zespół kierujący działem gamingu musiał podjąć decyzje, które mają naprowadzić nas na długoterminowy sukces w kwestii naszych produktów i firmy, ale poszczególne rezultaty tych decyzji są realne. Wiem, że to boli. Dziękuję za wsparcie dla naszych kolegów, którzy aktualnie przechodzą te zmiany.
Przez najbliższe tygodnie będziemy mieli wiele możliwości, żeby się połączyć i odpowiedzieć na wasze pytania (...) i jestem w ciągłym kontakcie z ekipami z ZeniMaksu, oferując im swoje wsparcie. Całe nasze kierownictwo i ja dokładamy wszelkich starań, aby wszystko było tak przejrzyste, jak to tylko możliwe. Posuwanie się naprzód z niejednoznacznością jest trudne, ale jestem przekonany, że razem przejdziemy przez ten okres.
Xbox ma długą historię sukcesów dzięki pracy, którą wykonujecie w służbie graczy, twórców i sobie nawzajem. Wasza praca jest mocno doceniana w czasach zmian i jest integralną częścią naszego rozwoju biznesowego. Jestem pewny naszej przyszłości i dumny, że mogę być częścią tego zespołu, ale też wiem, że to trudny czas i chcę wam podziękować za wszystko, co tu robicie.


Fragment maila Phila Spencera

Jak można się domyślić, nie wszystkich udało się przekonać i jak twierdzi jeden z obecnych pracowników Xboksa, ta wiadomość wygląda na mocno wymuszoną. Wątpi też, aby którekolwiek ze spotkań sprawiło, że ktoś poczuje się lepiej.

Czy uda się jeszcze coś z tym zrobić – tj. pomóc osobom, które tracą pracę – to się jeszcze okaże, ale faktem jest, że Microsoft współpracuje ze związkiem CODE-CWA, który negocjuje alternatywy dla zwolnień pracowników ZeniMaksu. Więcej możecie przeczytać w oświadczeniu.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze