27.03.2024, 18:49Lektura na 3 minuty

PS Plus Essential w kwietniu: Szkieletowi magowie z klocków

Kwietniowa oferta PS Plusa wygląda całkiem nieźle, bo mamy tu jeden głośny, ale pechowy tytuł, który zadebiutował na rynku mniej niż rok temu i świetnego rogalika.

Pisanie o nowościach u Sony nie sposób zacząć inaczej, niż od przypomnienia o wstrzymaniu produkcji PS VR2. To nie jest (jeszcze?) definitywny koniec randki z wirtualną rzeczywistością dla firmy, ale brak gier i minimalne wsparcie zrobią swoje i konkurencja szybko pożre ten kawałek tortu. A co z dyskutowaną niedawno kompatybilnością z pecetami? Nie wiadomo.

Na otarcie łez dostaliśmy możliwą specyfikację nadchodzącej podobno konsoli PS5 Pro, ale do czasu oficjalnej zapowiedzi chyba warto zachować dystans do przecieków. Za to zupełnie nie warto zachowywać dystansu do gier, jakie już niedługo będą dostępne dla abonentów PS Plus Essential, ponieważ mamy tu naprawdę niezłe propozycje. Zaczynamy czarująco, bo od...


Immortals of Aveum

Zdecydowanie zbyt droga w produkcji gra, która spotkała się z mieszanymi recenzjami. Mimo tego jest powiewem świeżości w branży zdominowanej przez sequele, remaki i remastery, a pomysł na rozgrywkę i wykonanie całości naprawdę może się podobać – jako Jak dołączamy do elitarnego zakonu magów bitewnych i ratujemy fantastyczny świat przed zagładą.

Jest kolorowo, intensywnie i bardzo widowiskowo. Zajrzyjcie do recenzji Łukasza, to powie wam o tej grze zdecydowanie więcej.


Minecraft Legends

Spin-off Minecrafta to trochę gra akcji, a trochę strategia, w której robimy to samo, do czego przyzwyczaiła nas produkcja Mojangu. Wszystko w perspektywie trzecioosobowej i z naciskiem na dowodzenie własną armią oraz zawieranie sojuszy. Nie jest to najlepsza inkarnacja Minecrafta, co doskonale podsumowały recenzje oraz szybkie wygaszenie wsparcia, ale darowanym klockom nie zagląda się w zęby – fani marki mogą znaleźć tu coś dla siebie.


Skul: The Hero Slayer

Dwuwymiarowy rogalik, w którym życie stracić równie łatwo, co cierpliwość. Tytułowy Skul, jako jedyny ocalał z ataku ludzi na siedzibę demonów, musi wyruszyć w podróż i uratować tak swoich pobratymców, jak i samego Króla Demonów. Produkcja nie należy do najłatwiejszych, ale pokonywanie kolejnych etapów jest satysfakcjonujące i jeśli tylko lubicie tego typu rozgrywkę, warto dać Skulowi szansę.

Dodatkowo abonenci PS Plus Essential otrzymają zestaw 10 skinów do Overwatcha 2 – aby zyskać do nich dostęp, wystarczy pobrać grę z PlayStation Store.

Powyższy zestaw będzie dostępny od 2 kwietnia. Do tego czasu możecie sięgnąć jeszcze po tytuły z marca.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1170

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze