3
14.06.2022, 08:00Lektura na 3 minuty
Wideo

Resident Evil 4 Remake z nowymi fragmentami rozgrywki, DLC do Village i next-genowe aktualizacje

Nocna prezentacja Capcomu mogła równie dobrze nazywać się Resident Evil Showcase.

Niespodzianek raczej nie było. Nocna prezentacja Capcomu, podpięta jak wszystkie ostatnie imprezy pod Summer Game Fest, poświęcona była przede wszystkim cyklowi Resident Evil. Nie przedłużając dłużej na siłę, skupmy się na tym, co zaprezentowali Japończycy.


Nowe fragmenty rozgrywki z Resident Evil 4 Remake

Capcom nie byłby sobą, gdyby nie pokazał raz jeszcze zwiastuna remake'u Resident Evil 4, który został po raz pierwszy zaprezentowany na State of Play. Na szczęście na tym się nie skończyło: czekały nas jeszcze prawie 3 minuty z Yasuhiro Anpo i Yoshiakim Hirabayashim, odpowiednio: reżyserem oraz producentem tytułu. Oprócz zapewnień o kompletnym przeprojektowaniu walk z hordami ganado, otrzymaliśmy też obietnice o starannym oddaniu poczucia niepewności, które musiał odczuwać Leon na początku gry.

Nie obyło się bez kilku nowych ujęć z rozgrywki. Zajęły one dosłownie kilkanaście sekund, ale potwierdziły ważny detal: Leon będzie mógł wreszcie poruszać się przy celowaniu.


Winters' Expansion: Zapowiedziano DLC i złotą edycję Resident Evil Village

Po niekwestionowanym sukcesie Resident Evil Village (ponad 6 mln egzemplarzy sprzedanych na całym świecie) mogło wręcz dziwić, że Capcom tak długo się ociąga z wydawaniem DLC do gry. Na prezentacji odsłonił jednak wszystkie karty dotyczące rozszerzenia, które trafi na rynek 28 października.

Główną atrakcją DLC zatytułowanego Winters' Expansion będzie nowy rozdział fabularny zatytułowany Shadows of Rose. Jak wskazuje sam tytuł, wcielimy się w nim córkę Ethana Wintersa 16 lat po wydarzeniach przedstawionych w Village. Ponadto w podstawową wersję gry będziemy mogli zagrać z perspektywy TPP, a tryb Mercenaries otrzyma dodatkowe poziomy i postaci, w tym samą Lady Dimitrescu.

Jeśli ósma część Resident Evil dotąd was ominęła, to będziecie mieli doskonałą okazję do nadrobienia za sprawą zbiorczego wydania Resident Evil Village Gold Edition, które również zapowiedziano.

Aha, 28 października rozpocznie działanie także opóźniane Resident Evil Re:Verse, o ile ktokolwiek na to czeka (sam Capcom nie poświęcił tej produkcji więcej niż kilka sekund prezentacji).


Next-genowa aktualizacja już dostępna dla Resident Evil 2 Remake, 3 Remake i VII

A jeśli jeszcze nie macie dość remake'ów 2 i 3 z ostatnich lat lub szukaliście pretekstu do powrotu do części siódmej, to Capcom właśnie udostępnił zapowiadane jakiś czas temu next-genowe patche do wszystkich trzech gier. Możemy po nich oczekiwać wsparcia dla rozdzielczości 4K, większej liczby klatek na sekundę, wprowadzenia ray tracingu oraz obsługi dźwięku przestrzennego.

Aktualizacje są dostępne bezpłatnie dla posiadaczy dotychczasowych wersji gier na PC, konsolach PlayStation 5 i Xboksach Series X/S.

Teoretycznie to doskonała wiadomość, ale pecetowi gracze zwracają uwagę, że wymagania sprzętowe gier podskoczyły w związku z wprowadzeniem ray tracingu, ponadto nie da się ich już odpalić na Windowsie 7. Z kolei z PS Store zniknęły stare wersje i zostały zastąpione droższymi, dostępnymi na PS4 i PS5.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1847

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze