13.05.2024, 14:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Sony mogło otworzyć nowe studio, w skład którego wchodzą byli twórcy Call of Duty

Sony prawdopodobnie założyło nowe studio, w którego szeregach znajdziemy byłych twórców Call of Duty, a także sporą część pracowników zamkniętego niedawno Deviation Games.


Adam Kołodziejczyk

Ostatnie kilka dni było i dla Microsoftu, i dla Sony, delikatnie mówiąc, dość burzliwe. Po stronie Microsoftu mieliśmy zamknięcia studiów, takich jak Tango Gameworks czy Arkane Austin. Z kolei Sony wymusiło na graczach Helldivers 2 założenie konta PSN, jeśli chcieliby oni kontynuować zabawę w grze studia Arrowhead. Ostatecznie wycofano się z tego pomysłu, ale cała sytuacja doprowadziła do tego, że tytuł został wycofany ze sprzedaży w aż 177 krajach.

Jednak w przeciwieństwie do ostatnich decyzji Microsoftu Sony zakłada nowe studio, a przynajmniej wiele na to wskazuje. Tak wynika z wpisu Michaela Anthony’ego, czyli byłego pracownika Deviation Games, jaki został przez niego zamieszczony na platformie LinkedIn.


Hej, dochodzą mnie słuchy o tym, że wielu byłych pracowników Deviation Games założyło własne studio pod egidą Sony i pracuje nad nową nieogłoszoną marką. Wszystkie osoby, które się tam dostały, to developerzy najwyższej klasy potrafiący stworzyć wysokiej jakości nowe IP i mam nadzieję, że zostanie im zapewniony czas odpowiedni do stworzenia takiego produktu.


Deviation Games zostało zamknięte w marcu tego roku, a w jego szeregach znaleźć mogliśmy weteranów serii Call of Duty, m.in. Dave’a Anthony’ego i Jasona Blundella. Developerzy nie zdążyli jednak wypuścić swojego debiutanckiego projektu. Co ciekawe, informacja o tym, jakoby byli pracownicy Deviation Games mieli zakładać nowy zespół, pojawiła się po raz pierwszy jeszcze przed zamknięciem studia. Wygląda więc na to, że plotki o formowaniu przez Sony nowego zespołu zaczynają się potwierdzać, choć oczywiście trzeba zaznaczyć, że nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów208

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze