10.06.2024, 13:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Starfield: Bethesda dodaje wsparcie dla modów i wiele nowości przed premierą dodatku

Nadchodzący dodatek do Starfielda został ukazany na Xbox Games Showcase 2024, ale dla wielu najważniejszą informacją może być to, że gra otrzymała wsparcie Creation Kit.


Adam „Adamus” Kołodziejczyk

Na tegorocznym Xbox Games Showcase dowiedzieliśmy się całkiem sporo o nowej zawartości, jaka wkrótce trafi do Starfielda. Przede wszystkim Bethesda zaprezentowała zwiastun dodatku Shattered Space, o którym mówiło się już od jakiegoś czasu. Oprócz tego twórcy niespodziewanie wprowadzili do gry aktualizację, która dodaje między innymi wielce wyczekiwane wsparcie dla modów.

Czerwcowy patch wprowadza do gry zupełnie nowe lokacje i bronie, a także wiele świeżych zadań oraz misji związanych z wcielaniem się w łowcę nagród. Prawdopodobnie jednak najważniejszą nowością, jaką wprowadziła aktualizacja, jest Creation Kit, czyli narzędzie, które pozwala na proste i przystępne tworzenie modyfikacji, a następnie dzielenie się nimi z innymi graczami. Jako że mówimy o grze Bethesdy, nie powinno dziwić, iż od premiery wsparcie dla modów było jedną z tych funkcji, o którą najczęściej dopominali się fani. Toteż pojawienie się w Starfieldzie Creation Kit może być dla wielu osób swoistym gamechangerem i świetną okazją do tego, by zajrzeć do dzieła Todda Howarda przed premierą Shattered Space.

Poza nową zawartością aktualizacja wprowadza również wiele poprawek do Starfielda. Wśród nich znajdziemy zmiany związane zarówno z samą rozgrywką, jak i technikaliami, a także grafiką. Naprawiono na przykład problem ze zbyt wysokimi obrażeniami zadawanymi w trakcie skradania, a także całe mnóstwo wizualnych błędów.

Wszystkie nowości związane z patchem i nadchodzącym dodatkiem znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam „Adamus” Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów278

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze