6
17.03.2023, 09:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Starfield nie ma seksu. A jednak to gra „tylko dla dorosłych”

Starfield dostał rating „tylko dla dorosłych” w Australii. Co wpłynęło na decyzję urzędników?


Marcin Hołowacz

Starfield został sklasyfikowany jako „R 18+”, więc gra nadaje się wyłącznie dla pełnoletnich odbiorców. Wszyscy wiemy, że wszechświat jest prawdopodobnie nieskończony, a to najwyraźniej sprawia, iż znalazło się tam sporo miejsca dla nieodpowiednich rzeczy, przed którymi trzeba chronić młodzież.

Najgorsze są oczywiście kosmiczne narkotyki i Starfield podobno je ma. Skąd wiem? Po prostu rzuciłem okiem na oficjalny rating gry z Australii. Specjalna tabelka wyraźnie pokazuje, że decyzja australijskich urzędników o przyznaniu ratingu 18+, została podyktowana obecnością czegoś takiego jak „drug use”. Niestety nie mam możliwości poznania szczegółów, więc musimy się zadowolić wyłącznie prostą informacją o samej obecności zażywania pewnych substancji w grze.

Starfield
Starfield 18+

Starfield nie ma seksu

No dobra, skoro już mamy przed sobą tabelkę, która informuje o intensywności potencjalnie niestosownych rzeczy w Starfieldzie, to ją wspólnie przeanalizujmy. Czy dobrze rozumiem, że kosmiczny Skyrim nie zawiera scen seksu? Ten element został oznaczony jako „none”, więc praktycznie w ogóle nie wpłynął na decyzję urzędników z Australii i najwyraźniej nie pojawia się w grze. Cóż… dobrze wiedzieć.

Starfield
Kosmiczny pojedynek w Starfieldzie

Za to w kosmosie jest sporo przemocy, co raczej nikogo nie zdziwi, bo jedną z głównych czynności w grze będzie walka z przeciwnikami, liczne strzelaniny itd., czego przedsmak widzieliśmy już w pierwszej prezentacji gameplayu. Nie zmienia to jednak faktu, że decyzja o ograniczeniu wiekowym została podyktowana przede wszystkim obecnością interaktywnego zażywania jakichś substancji. Ciekawe czy będzie stara dobra mechanika uzależnienia postaci od używek?

Na koniec przypominamy, że Starfield jest według Sony dowodem na to, że nie warto ufać Microsoftowi. Pisaliśmy również o tym, że Starfield zabierze nas na wycieczkę w kosmos 6 września 2023 roku, bo tak zapewnia nieśmiertelny Todd Howard, który przy okazji poinformował, iż gra „jest olbrzymia”. Były też wzmianki o tym, że szef Bethesdy obiecuje lepsze dialogi w Starfieldzie.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze