8
16.11.2022, 10:45Lektura na 2 minuty

Starfield: Phil Spencer tłumaczy opóźnienie premiery gry

Phil Spencer, szef Xboksa, wypowiedział się na temat opóźnienia premiery Starfielda na 2023 rok.


Jakub „rajmund” Gańko

Gdyby Starfield ukazał się według pierwotnego planu, gralibyśmy w niego już piąty dzień. Bethesda zdecydowała się jednak na opóźnienie premiery i nie oszukujmy się: były pewne przesłanki, że tak właśnie się stanie. NASA-punkowy erpeg miał być hitem Game Passa na końcówkę tego roku, ale jego twórcy ewidentnie nie chcieli powtórzyć błędu pewnej innej produkcji z członem „-punk” w tytule.

W podobnym tonie wypowiedział się teraz Phil Spencer, który w podcaście The Verge przyznał, że Starfield i Redfall to pierwsze duże produkcje Bethesdy po przejęciu przez Microsoft i chciał pokazać nowym zespołom, że mają z jego strony pełne wsparcie, jakiego potrzebują.


Doświadczaliśmy już wypuszczania gier na rynek zbyt wcześnie. Patrząc wstecz na takie tytuły jak Starfield, które zajmują mnóstwo czasu i są ogromnymi inwestycjami w nowe IP, decyzja o zapewnieniu zespołowi większej przestrzeni czasowej na dopracowanie gry wydaje się po prostu czymś właściwym.


Szef działu Xboksa przyjmuje tu typową dla siebie rolę dobrego wujka, któremu zależy przede wszystkim na graczach, a w tym przypadku: zespołach, które trafiły pod skrzydła Microsoftu. Ale gdyby Starfield wyszedł przedwcześnie, niedopracowany i pełen bugów, odbiłoby się to zarówno na reputacji studia (którą i tak już mocno nadszarpnęła premiera Fallouta 76), jak i zapewne jego wynikach finansowych. W dalszych wypowiedziach Spencera robi się jeszcze wznioślej...


Widziałem w swoim życiu kilka jarmarków i chyba mam pewien instynkt na temat tego, gdzie obecnie jesteśmy. Widzę to po tym, jak nasze zespoły rozmawiają o swoich grach, jak ogrywane są ich wczesne wersje. Chcę, żeby miały poczucie, że mają kontrolę nad swoimi premierami. Gdy twórcy czują, że przeznaczenie ich gier jest w ich własnych rękach, dowożą lepsze rzeczy. Czekamy więc na odpowiedni sygnał od nich.


Przypominam, że w tej chwili na temat premiery Starfielda wiemy tylko tyle, że dojdzie do niej w 2023 roku (pewne teorie mówią o marcu, ale to tylko teorie). Wszystkie dotychczasowe informacje o najnowszej grze Bethesdy zebrał w jednym miejscu Wokulski.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1260

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane