17.01.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

The Last of Us: Poznaliśmy kolejną aktorkę z nadchodzącego serialu HBO

Storm Reid wcieli się w najlepszą przyjaciółkę Ellie, Riley, którą znamy z DLC do „jedynki”.


Witold Tłuchowski

Z nadchodzącą ekranizacją hitu Naughty Dog gracze wiążą spore nadzieje. Wydane w 2013 The Last of Us wstrząsnęło branżą i udowodniło, że seria Uncharted nie była szczytem możliwości studia – nie da się ukryć, że od serialu HBO po cichu oczekujemy mniej więcej podobnych doznań.

Na razie musimy zadowolić się jednak suchymi faktami, bo na pierwsze zwiastuny (nie mówiąc już o premierze) jeszcze jakiś czas zaczekamy. Do tej pory poznaliśmy część członków obsady: oczywiście najważniejsi pozostają Bella Ramsey i Pedro Pascal wcielający się w Ellie i Joela, ale twórcy przedstawili nam również m.in. serialową Tess czy – całkiem niedawno – tutejszego Billa. Kolejną osobą, która dołączyła do produkcji, jest Storm Reid, młoda aktorka znana z „Euforii” czy „Pułapki czasu”. Reid zagra Riley Abel, najbliższą przyjaciółkę Ellie i przy tym jedną z głównych bohaterek The Last of Us: Left Behind, DLC do „jedynki” przedstawiającego wydarzenia sprzed właściwej gry. Riley pojawia się także w komiksie „American Dreams”.

Storm Reid, HBO

Serial „The Last of Us” przygotowują Craig Mazina („Czarnobyl”) i Neil Druckmann (The Last of Us). Ten pierwszy odpowiada również za scenariusz produkcji. Reżyserią zajmą się nagradzani twórcy, w tym m.in. Jasmila Žbanić („Aida”). Data premiery ekranizacji jest wciąż nieznana – nie opublikowano również żadnego zwiastuna, a jedynie pojedyncze zdjęcie. Z kolei za muzykę odpowiada autor soundtracku do obu odsłon The Last of Us, Gustavo Santaolalla.

„The Last of Us” HBO ukaże wydarzenia z pierwszej części serii.


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze