14.05.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

The Rogue Prince of Persia: Znamy nową datę premiery oraz cenę

Okno premiery The Rouge Prince of Persia niespodziewanie przejął Hades 2, ale szczęśliwie na premierę tego pierwszego nie będziemy czekali dużo dłużej.

Pierwotnie The Rogue Prince of Persia swój debiut we wczesnym dostępie miał zaliczyć dokładnie dziś. Niemniej plany Evil Empire pokrzyżował nie kto inny jak Hades 2, przyciągający do siebie wiele dziesiątek tysięcy graczy. Dlatego kolejna gra z Księciem Persji miała wyjść później i właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie.

Nową datą premiery The Rogue Prince of Persia jest 27 maja, czyli dwa tygodnie później niż początkowo planowano. Evil Empire nie zostawiło nas jednak z niczym i udostępniło nowy zwiastun, w którym ujawniło rzeczoną zmianę dnia debiutu. Jest on wypełniony nagraniami z rozgrywki, której towarzyszy charakterystyczna ścieżka dźwiękowa inspirowana perskim trapem. Jak poinformowało studio w poście na steamowej karcie gry, zainteresowane nią osoby będą miały okazję bliżej poznać jej twórcę już w ten piątek, 17 maja, w następnej aktualizacji społeczności na platformie Valve.

Ponadto na wspomnianej karcie Steam ujawniono również cenę. Nie będzie ona wygórowana, bo za kopię The Rogue Prince of Persia zapłacimy 20$ (czyli ok. 80 zł, choć jak pokazał przypadek Hadesa 2, bywa z tym różnie). Jeśli jednak nadal nie jesteście pewni, czy gra jest warta swojej ceny, być może pomoże wam w tym b-side, który już w nią grał i podzielił się swoimi wrażeniami. Natomiast konsolowi gracze będą niestety musieli poczekać jeszcze dłużej – według planów, port nowego Księcia Persji wyjdzie wraz z wersją 1.0, czyli po zakończeniu wczesnego dostępu.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze