Twórca The Last of Us ukończył Clair Obscur: Expedition 33. Co sądzi o francuskim hicie?
O Clair Obscur: Expedition 33 powiedziano już chyba wszystko. Debiutanckie dzieło francuskiego studia Sandfall Interactive zaskoczyło graczy i krytyków, jednocześnie ich zachwycając. W ostatnich tygodniach każdy zdaje się mieć zdanie na temat tej gry i jest ono zawsze jednoznacznie pozytywne: swoimi opiniami dzielili się już m.in. Adrian Chmielarz, Hideo Kojima, nasz redakcyjny Cormac czy nawet prezydent Francji, Emmanuel Macron. Teraz do tego znamienitego grona dołączył jeszcze jeden rozpoznawalny twórca.
Niedawno informowaliśmy, że Neil Druckmann odchodzi z serialu „The Last of Us”. Jego decyzja ponoć była podyktowana chęcią skupienia się na nowych grach Naughty Dog, ale może tak naprawdę chciał w spokoju wymaksować Clair Obscur: Expedition 33. Jak poinformował bowiem ostatnio na swoim Instagramie, napisy końcowe ma już zaliczone. No i jak nietrudno było się domyślić, również jest pod wrażeniem francuskiej gry.
Dotarłem do napisów końcowych w Clair Obscur: Expedition 33. Jestem pełen podziwu. To jedna z najbardziej poruszających, pomysłowych opowieści, w jakie grałem od dawna.
No cóż, my też wszyscy byliśmy zachwyceni tą historią. Nie ma się więc co dziwić, że teraz wszyscy czekamy na kolejny ruch Sandfall Interactive. Studio zaś ma obecnie zastanawiać się nad dodaniem do gry nowej zawartości, i mowa tu najprawdopodobniej zarówno o pomniejszych usprawnieniach, jak i większym DLC, a w końcu: zupełnie nowej grze. Oczy graczy z całego świata są teraz zwrócone ku nim, więc na pewno będą musieli uważnie przemyśleć kolejny ruch. Na razie jednak mają nasz kredyt zaufania.
Czytaj dalej
-
6Clair Obscur: Expedition 33 ma już pierwszych naśladowców. Remake chińskiego klasyka wygląda dziwnie znajomo
-
Odtwórca Gustave’a z Clair Obscur: Expedition 33 twierdzi, że powinno się przyznawać nagrodę za „Najlepszą postać”. „Bohaterowie rezonują, ponieważ wielu artystów dało im kawałek siebie”
-
4Twórcy Clair Obscur: Expedition 33 nie chcą powiększać swojego studia. „Wolimy robić gry niż zarządzać ich produkcją”
-
22
Clair Obscur: Expedition 33 zdyskwalifikowane z The Indie Game Awards! Powodem wykorzystanie AI przez twórców
