27.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Zwolnienia u twórców Until Dawn i The Quarry. Supermassive Games pożegnało 90 pracowników

Brytyjskie studio Supermassive Games dołączyło do grona firm tnących etaty w ostatnich miesiącach.


Jakub „rajmund” Gańko

Nie jest dobrze w naszej branży. Jeśli nie wierzycie ani mi, ani niekończącemu się strumieniowi wieści na temat zwolnień w kolejnych firmach, to chociaż zaufajcie Grzegorzowi Burtanowi, który ostatnio prześwietlał temat na łamach naszej strony. Tym razem z pracownikami pożegnało się brytyjskie studio Supermassive Games, twórcy Until Dawn (ważna adnotacja: powstający właśnie remaster tworzy Ballistic Moon), ciepło przyjętego The Quarry czy ambitnie zaplanowanej antologii The Dark Pictures.

O sytuacji poinformował jako pierwszy Jason Schreier na łamach Bloomberga, ale Supermassive Games kilkanaście minut później oficjalnie potwierdziło zwolnienia.

Brytyjczycy mówią otwarcie, że branża gamedevowa mierzy się obecnie z poważnymi trudnościami i ich firma nie jest na nie w żaden sposób odporna. Decyzja o rozstaniu z pracownikami nie była łatwa i przez długi czas starano się jej zapobiec. Jednocześnie studio zapewnia, że zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i osobom, z którymi się żegna, zapewni odpowiednie wsparcie.


Po długich rozważaniach i z wielkim żalem musimy poddać się reorganizacji struktur Supermassive Games. W ich wyniku rozpoczynamy proces konsultacji, które zakończą się utratą niektórych z naszych kolegów.


Zgodnie z tą zapowiedzią, być może na 90 osobach wcale się nie skończy. Źródła Schreiera podają, że aż 150 pracowników dostało informację, iż ich stanowiska są zagrożone. To dokładnie połowa całego Supermassive Games, które miało dotąd zatrudniać 300 osób. Być może właśnie dostaliśmy odpowiedź na nurtujące wielu z nas pytanie, czemu od ponad roku nie usłyszeliśmy niczego nowego na temat kolejnej gry z serii The Dark Pictures...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1821

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze