15.03.2024, 11:00Lektura na 1 minutę

Zwolnienia w EA dotknęły Respawn Entertainment

EA rozpoczyna zapowiadane wcześniej zwolnienia. Respawn pożegnał 23 osoby.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

EA doprowadza do masowych zwolnień, które zapowiadało już w lutym. Jedną z pokrzywdzonych w wyniku cięć firmą jest Respawn Entertainment. Twórcy Apex Legends zwolnili 23 osoby, a łącznie Electronic Arts ma pozbyć się 670 pracowników z globalnych oddziałów. 

Niedawno informowaliśmy również o skasowaniu produkcji Respawn w świecie Star Wars, która najprawdopodobniej miała skupiać się na Mandalorianach. Tytuł zapowiadał się świetnie, a Tom Warren, który jako pierwszy poinformował o planach Respawnu, opisywał m.in. możliwość przemieszczania się statkiem po różnych planetach znanych fanom Star Wars.

Anulowanie tej gry ma nie wpłynąć na rozwój kontynuacji Jedi: Survivor ani produkcji ze stajni Marvela, skupionych na Czarnej Panterze czy Iron Manie. 

Szef Electronic Arts tłumaczy restrukturyzację optymalizacjami, które mają zapewnić skuteczniejszy rozwój EA. Firma zamknęła również studio Ridgeline Games, które rozwijało kolejną grę z serii Battlefield


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze