10.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Battlefield 2042: Twórcy kończą rozwój gry, by skupić się na kolejnej odsłonie

Electronic Arts oficjalnie poinformowało, że kończy rozwój Battlefielda 2042.

Wszystko wskazuje na to, że trwający obecnie siódmy sezon będzie ostatnim – EA opublikowało list do społeczności, w którym zapowiada koniec rozwoju Battlefielda 2042. Brak nowych sezonów nie oznacza jednak kompletnego porzucenia strzelanki – nowe eventy, wyzwania i patche niwelujące bugi będą w dalszym ciągu dodawane do gry. Post jest pełen napisanych korporacyjnym językiem podziękowań, podkreślania znaczenia, jakie ma dla Electronic Arts społeczność (yhy), a na koniec Bryon Beede, główny menedżer marki, nieśmiało wspomina o przyszłości serii.


Battlefield 2042 to ważny rozdział serii, którą wszyscy znamy i kochamy. Wasze opinie przyczyniły się do stworzenia czegoś wyjątkowego, a jednocześnie pomogły nam zbudować solidne fundamenty dla przyszłości marki. Battlefield to doświadczenie, w którym pasja społeczności jest równie istotna, co zespołowe taktyki i bitwy. Nie możemy się doczekać, aby powiedzieć więcej o tym, co będzie dalej.


Byron Beede

Korporacja oznajmiła również, że do zespołu pracującego nad serią Battlefield dołączyło Motive Studio, które odpowiada m.in. za rewelacyjny remake pierwszego Dead Space’a. Miejmy nadzieję, że doświadczenie developerów wspomagających DICE przełoży się na jakość kolejnych odsłon shootera.

Battlefielda 2042 bardzo ciężko jest nazwać udaną odsłoną serii. Sprzedaż gry nie spełniła oczekiwań twórców, a sama produkcja w pierwszych miesiącach była dosłownie zasypana bugami. Popularna marka z całą pewnością zasługuje na więcej  – ponad miesiąc temu informowaliśmy, że najnowsza odsłona ma zamiar wrócić do korzeni za sprawą rozgrywek dla 64 graczy, powrotu czterech klas postaci i gruntownej modernizacji systemu zniszczeń otoczenia. Nowy Battlefield prawdopodobnie będzie zawierał również darmowy tryb battle royale


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze