3
8.04.2024, 11:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Nowy Battlefield być może opowie o konflikcie NATO

Nowy Battlefield to dla nas wciąż zagadka, niemniej od czasu do czasu czy to EA, czy insiderzy, przekazują kolejne informacje.

Po niewątpliwej porażce ostatniej odsłony serii Battlefield, tej z numerkiem 2042, EA musiało zmienić swoją strategię prowadzenia tej marki. Firma zapewniała, że przemyśli sprawę i co jakiś czas obiecywała różne rzeczy. Przede wszystkim zapowiedziała powrót do singlowych kampanii, a także najlepsze efekty destrukcji otoczenia w całej branży”. Czas zweryfikuje te słowa, podobnie jak twierdzenia Toma Hendersona, branżowego insidera, który podzielił się z nami prawdopodobnym tłem konfliktu w nowej części Battlefielda.

Jeden z użytkowników X-a odpowiedział na post Hendersona sprzed 3 lat, w którym insider podawał informacje dotyczące Battlefielda 2042 na kilka miesięcy przed jego premierą. Niespodziewanie pojawił się tutaj sam Henderson i napisał parę słów również o Battlefieldzie, ale tym razem o jego będącej w produkcji odsłonie. I to dosłownie parę słów: „Następny [Battlefield – dop. red] to obecnie NATO kontra ogromna prywatna armia”.

Nie zdradził nam nic więcej, więc na chwilę obecną musimy zadowolić się tym, co mamy. Choć trzeba przyznać, że w przeszłości jego przecieki sprawdzały się, więc może być tak i w tym przypadku.

Tymczasem w samym EA, jeśli chodzi o nową odsłonę Battlefielda, obserwujemy obecnie roszady pracowników. Jeszcze w tamtym roku studio odpowiedzialne za Need for Speeda wzięto do pracy nad kolejną częścią serii. Z drugiej strony raz po raz ze studia odchodziły kolejne osoby. W lutym dowiedzieliśmy się o odejściu reżysera gry (który nie pała sympatią do byłego pracodawcy), a niedługo później także dyrektora kreatywnego. Nie sposób nie wspomnieć również o masowych zwolnieniach, które dotknęły twórców pracujących w EA. Pośród nich znalazło się całe studio Ridgeline Games, utworzone w 2021 właśnie po to, by wspomóc produkcję nowego Battlefielda.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze