2
4.05.2022, 09:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Cyberpunk 2077: Dodatek nie dostanie rosyjskiego dubbingu?

Aktorka podkładająca głos V w rosyjskiej wersji językowej Cyberpunka 2077 poinformowała, że zakończyła współpracę z CD Projekt Red.


Jakub „rajmund” Gańko

Wiemy już, że na pierwszy duży dodatek do Cyberpunka 2077 poczekamy nieco dłużej, niż się spodziewaliśmy. CD Projekt poinformował na prezentacji wyników finansowych spółki za 2021 rok, że rozszerzenie trafi na rynek dopiero w 2023 roku. Wciąż możemy się tylko domyślać, co nowego szykują Redzi w Night City (wciąż trzymam kciuki za rozbudowanie rejonu Pacifiki), natomiast właśnie się dowiedzieliśmy, czego najprawdopodobniej nie szykują – przynajmniej dla graczy z Rosji.

Julia Gorokhova, aktorka podkładająca głos żeńskiej wersji V w rosyjskiej wersji językowej Cyberpunka 2077, w zdawkowy sposób poinformowała na swoim kanale na Telegramie, że zakończyła współpracę z CD Projekt Red.


Witajcie, moi drodzy przyjaciele. Przybywam z wiadomościami. Nie będzie więcej streamów z Cyberpunka 2077 w naszym wykonaniu ani DLC. Bardzo dziękuję za uwagę, miłość i wsparcie! Do zobaczenia w innym projekcie.


Po powyższej wiadomości możemy sądzić, że CD Projekt Red zrezygnował z dubbingowania rosyjskiej wersji dodatku do Cyberpunka 2077. W grę mogłaby oczywiście wchodzić także po prostu zmiana aktorki głosowej, ale byłby to dość nietypowy wybór w kontekście głównej bohaterki. Ponadto całkowita rezygnacja z dubbingu miałaby sens w świetle decyzji o zaprzestaniu sprzedawania gier w Rosji i na Białorusi po napadzie na Ukrainę. Redzi nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów669

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane