24.06.2022, 13:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Elden Ring: Tak wyglądałby demake zrobiony na SNES-a

Gdyby FromSoftware chciało przygotować Elden Ringa w wersji na starą konsolę Nintendo, to mogłaby wyglądać właśnie tak.


Jakub „rajmund” Gańko

A gdyby tak dalej był rok 1995 i SNES wciąż byłby jedną z głównych platform, na których ukazywałyby się najnowsze hity? Wtedy prawdopodobnie nie zabrakłoby na nim Elden Ringa, jednego z największych hitów tego roku prosto od FromSoftware. Jak mogłaby wyglądać taka wersja gry Hidetaki Miyazakiego? Postanowili nam to pokazać twórcy z kanału 64 Bits, którzy specjalizują się w wysokiej klasy demake'ach (na koncie mają m.in. podobne filmiki z Mass Effecta w stylu Game Boya Advance czy God of War na PS1).

Elden Ring w wersji na SNES-a oferowałby zaskakująco podobne doświadczenie do tego, którego doskonale znamy z najnowszych sprzętów, a jednocześnie tak zupełnie inne. Wystarczy spojrzeć na tę eksplorację mapy rodem z Final Fantasy VI. Z drugiej strony wciąż czekałyby nas epickie starcia z bossami (tyle że przedstawionymi przy pomocy pięknych sprite'ów) oraz dzbanki, żółwie, wiadomości od graczy i wszystkie inne elementy produkcji FromSoftware, które pokochaliśmy.

Spreparowany trailer demake'u obejrzycie poniżej:

Tymczasem jeśli lubicie takie projekty, to polecam też zobaczyć, jak wyglądałby Horizon Zero Dawn na PS1. Warto mieć też na oku wciąż rozwijany projekt Bloodborne Kart oraz demake klasycznego Bloodborne'a.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane