5.01.2023, 13:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Game Pass: W jakie gry najczęściej graliśmy w 2022 roku?

W kwestii najpopularniejszych gier 2022 roku Game Pass rządzi się swoimi prawami i znajdziemy tu trochę inne tytuły niż w innych zestawieniach.

Skoro poznaliśmy już zarówno topkę najgorszych gier 2022, jak i zestawienie najlepszych gier 2022 według Metacritica, przyszła pora na listę numer... następną (kto by to liczył?). Tym razem przyjrzymy się Game Passowi, a to dzięki serwisowi Somos Xbox, który zaprezentował 25 najpopularniejszych gier w zeszłym roku dostępnych w ofercie usługi subskrypcji od Microsoftu.

Zanim zapoznamy się z całością, wywołam tytuły z podium. Jako pierwsze mam obowiązek i przyjemność wyciągnąć High on Life. Czyli produkcję od Squanch Games przesiąkniętą humorem Justina Roilanda, który tak dobrze znamy z „Ricka i Morty'ego”. Mimo wszystko to dla niektórych nie będzie zaskoczenie, bo jeszcze w grudniu dowiedzieliśmy się, że była to największa premiera 2022 roku w Game Passie.

Na miejscu drugim znalazło się A Plague Tale: Requiem. Czyli bezpieczny sequel (zdaniem Eugeniusza Siekiery) wydanego w 2019 roku Innocence. Grze udało się zebrać całkiem przyzwoite recenzje, ale problemów technicznych nie zabrakło, jak to często bywa ostatnimi czasy. Ale mimo to zaszczytne drugie miejsce udało się wywalczyć.

Podium kończy As Dusk Falls – ten tytuł chyba bardziej możemy porównać do interaktywnego filmu, na który możemy wpływać naszymi decyzjami. Ninho w swojej recenzji uznał to za świetną alternatywę dla wieczoru z Netfliksem.

Do końca zestawienia pozostały nam jeszcze 22 gry, więc nie rozejdźcie się zawczasu.

 1. High On life,
 2. A Plague Tale: Requiem,
 3. As Dusk Falls,
 4. Citizen Sleeper,
 5. Deathloop,
 6. Death’s Door,
 7. Disney Dreamlight Valley,
 8. Grounded,
 9. Immortality,
 10. Inside,
 11. Let’s Build a Zoo,
 12. Life is Strange: True Colors,
 13. Marvel’s Guardians of the Galaxy,
 14. Omori,
 15. Persona 5 Royal,
 16. PowerWash Simulator,
 17. Prodeus,
 18. Return To Monkey Island,
 19. SpiderHeck,
 20. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge,
 21. Tinykin,
 22. Tunic,
 23. Two Point Campus,
 24. Unpacking,
 25. Pentiment.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1127

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane