14
21.09.2022, 14:00Lektura na 2 minuty
Wideo

GTA VI: Gamedev solidaryzuje się z Rockstarem. Twórcy pokazują wczesne wersje swoich gier

Po wycieku materiałów z GTA VI twórcy innych gier pokazali ich wczesne wersje w geście solidarności z Rockstarem.


Jakub „rajmund” Gańko

W ostatni weekend doświadczyliśmy jednego z największych przecieków w historii branży gier. Materiały z wczesnej wersji GTA VI dosłownie zalały sieć. Sprawą zajęło się już FBI, a Rockstar wydał oświadczenie, w którym przyznał, że jest szalenie rozczarowanym faktem, że gracze poznali jego najnowsze dzieło w taki sposób. Szczególnie że wielu z nich już krytykuje produkcję, zupełnie zapominając o tym, że materiały te pochodzą najprawdopodobniej ze starej, wczesnej wersji GTA VI...

Jak np. autor tego komentarza:


Gdybyście wiedzieli, jak wygląda produkcja gier, to zdawalibyście sobie sprawę z tego, że warstwa wizualna to jedna z pierwszych rzeczy, jakie się robi. Ta gra jest w produkcji od 4 lat. To, co widzimy, będzie z grubsza tym, co dostaniemy. Następny rok spędzą na kodowaniu i debugowaniu. Same backendowe rzeczy. A wygląda jak gówno.


To właśnie od niego rozpoczęła się akcja spopularyzowana przez twórców gier, w ramach której pokazują oni materiały z wczesnych wersji swoich tytułów, aby udowodnić, że na tym etapie wyglądały równie źle albo nawet gorzej niż to, co wyciekło z GTA VI. Wśród zaprezentowanych gier nie brakuje naprawdę dużych marek: The Last of Us, Horizon Zero Dawn, Uncharted 4, Control, Sea of Thieves, Life is Strange czy The Surge 2.

Do akcji dołączyli także twórcy nieco mniejszych gier, o których było głośno w ostatnich miesiącach: ocenionego przez Sztywnego Patyka na 7+/10 Cult of the Lamb czy interaktywnego filmu Immortality (którym z kolei zachwycał się Eugeniusz Siekiera). Na mały żart pozwolili sobie także twórcy Rift of the Necrodancer.

A na zakończenie, żeby wrócić do Rockstara: oto porównanie wczesnej wersji Red Dead Redemption 2 z finalną grą. Tak gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do tego, że grafika GTA VI na pewno zostanie jeszcze znacznie ulepszona przed premierą.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1825

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze