3
1.04.2022, 13:00Lektura na 5 minut
Wideo

Najważniejsze premiery kwietnia

Nowy miesiąc oznacza nowe, długo wyczekiwane produkcje. I spokojnie, lista bez żartów. *zaciera ręce*

Dwa ostatnie miesiące były dla graczy pełne świetnych premier i podejrzewam, że portfele wielu z was świecą przez to pustkami. Mogę ze spokojnym sumieniem stwierdzić, że najbliższy miesiąc będzie znacznie spokojniejszy, ale to nie znaczy, że nie ma na czym zawiesić oka.


01.04 – Abandoned

Zaczynamy od długo wyczekiwanej produkcji studia Blue Box Game Studios, czyli Hideo Kojimy w okularach z wąsem, która tak naprawdę jest kolejnym Silent Hillem.

Abandoned ukaże się... zaraz, jak to się znalazło na tej liście?


05.04 – LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Poważną listę zaczynamy od czegoś dla fanów LEGO i "Gwiezdnych wojen". I Sagi Skywalkerów. Nie wiem, czy w zasadzie muszę tutaj coś dodawać.

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów ukaże się 5 kwietnia na pełnym komplecie platform, składającym się z PC, PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X/S i Nintendo Switcha.


07.04 – Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

Popularny japoński erpeg z 1999 roku doczekał, a raczej dopiero doczeka, się odświeżonej wersji. Poprawiona mechanika i oprawa audiowizualna powinna ucieszyć graczy, którzy zechcą poczuć odrobinę nostalgii

Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition zadebiutuje 7 kwietnia. Będziemy mogli zagrać na PC, PS4, Xboksie One i Nintendo Switchu.


07.04 – Godfall (Xboksy)

Długo zastanawiałem się nad umieszczeniem tej produkcji w niniejszym zestawieniu, ale w końcu to są „najważniejsze”, a nie „najlepsze” premiery, zatem nie mogłem przejść obok niej obojętnie. Zresztą, może – pomimo średniego startu – zasługuje na drugą szansę?

Godfall miał okazję pojawić się na kilku platformach, a 7 kwietnia dołączy do nich Xbox One i Xbox Series X/S.


07.04 – House of the Dead: Remake

Kolejny nostalgiczny powrót, tym razem do roku 1997. Odnowiona wersja tyle kultowej, co i wiekowej, odsłony cyklu rail shooterów, w której kładziemy trupem hordy nieumarłych – tak, załapałem ironię.

House of the Dead: Remake powstanie z grobu niczym (ładniejszy) zombiak również 7 kwietnia, jednak niestety wyłącznie na Nintendo Switchu.


14.04 – Tormented Souls (Nintendo Switch)

Horror dość nowy, aczkolwiek tego po nim nie widać. Hołd dla klasycznych survival horrorów cieszy się dobrymi opiniami: na Metacriticu ma obecnie 7.9/10 dla wersji na PC i nieco wyższej w przypadku PlayStation 5 – 8.3/10.

Tormented Souls jest na rynku już od połowy zeszłego roku, a 14 kwietnia dodatkowo zawita na Nintendo Switcha. Może nawet zrobi większe wrażenie na mniejszym ekranie, skoro grafika jest tu pozbawiona wodotrysków?


20.04 – Postal 4: No Regerts

Mój faworyt na tej liście. Czwarta odsłona przygód Kolesia i jednocześnie stylistyczny powrót do „dwójki”, z pierwszoosobową kamerą na czele – Running With Scissord ewidentnie usłyszało graczy.

Postal 4: No Regerts szykuje powrót, jaki powinno. Po mleko pójdziemy już 20 kwietnia, jedynie na PC.


20.04 – Space Punks

Nic tak nie cieszy, jak nasze rodzime gry wychodzące na światło dzienne. Tutaj mamy do czynienia z izometrycznym looter shooterem warszawskiego Flying Wild Hod, które na swoim koncie ma chociażby serię Shadow Warrior.

Space Punkiem w otwartej i bezpłatnej becie zostaniemy 20 kwietnia, jeśli posiadamy PC, PS5 albo Xboksa Series X/S.


21.04 – MotoGP 22

W najbliższych tygodniach znajdzie się również coś dla fanów ścigałek, zwłaszcza jeśli lubicie motocykle i elementy symulatorów.

W MotoGP 22 pościgacie się już 22 kwietnia i tym razem pula platform jest większa względem poprzednich produkcji: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.


26.04 – King Arthur: Knight's Tale

Jeśli lubicie taktyczne RPG (dodatkowo z elementami strategii), to być może będziecie zainteresowani tą oto produkcją. Co ciekawe, wbrew pozorom nie wcielamy się w króla Artura, a rycerza, którego zadaniem jest powstrzymać go przed zdobyciem Avalonu. A czego się spodziewaliście?

Na King Arthur: Knight's Tale poczekacie do 26 kwietnia, a zainteresowani powinni przygotować PC, PS5 lub Xboksa Series X/S.


26.04 – Zombie Army 4: Dead War (Nintendo Switch)

Raczej wszyscy znają spin-off Sniper Elite, w którym po raz kolejny kładziemy trupem Adolfa Hitlera, bo jeden raz to za mało.

Zombie Army 4: Dead War również znajduje się już na rynku i to od dawna, ale 26 kwietnia zawita na Nintendo Switcha.


27.04 – The Stanley Parable: Ultra Deluxe

Nowa edycja całkiem zacnej (skądś te nagrody się wzięły) przygodówki. W tej wersji będziemy mieli do dyspozycji więcej elementów rozgrywki niż miało to miejsce w oryginale – stąd dodatkowy człon tytułu.

The Stanley Parable: Ultra Deluxe przetestujemy na własnych sprzętach 27 kwietnia. Zakładając, że któryś z „własnych sprzętów” znajduje się na tej liście: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.


27.04 – Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Wampiry w połączeniu z battle royale? Na Bloodlines 2 jeszcze przyjdzie sporo poczekać, a ta produkcja na screenach prezentuje się nieźle, więc może warto dać szansę, skoro wreszcie wychodzi z wczesnego dostępu.

W Vampire: The Masquerade – Bloodhunt będziemy polować na innych graczy wcielających się w wampiry, ale dopiero od 27 kwietnia. A, no i uczestniczyć mogą jedynie posiadacze PC i PS5.


29.04 – Nintendo Switch Sports

Czyli idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chciałby się trochę poruszać, ale nie po drodze mu do drzwi wyjściowych. No i ta gra ma taką przewagę, że oddaje do dyspozycji wiele dyscyplin w jednym miejscu.

Jak sama nazwa wskazuje, Nintendo Switch Sports odpalimy wyłącznie na Nintendo Switchu. Musimy jeszcze tylko poczekać do 29 kwietnia.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów327

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane