1
30.11.2022, 13:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Portal: Mamy nowy trailer z datą premiery darmowego trybu RTX

Nvidia zaprezentowała, jak wygląda Portal z włączonym trybem RTX i DLSS3. Wiemy też, kiedy będziemy mogli go za darmo odpalić na własnych komputerach.


Patryk „Delighter” Żelazny

Około 3 miesiące temu Nvidia zapowiadała, że niektóre gry będą wyglądać lepiej dzięki technologii DLSS3. Podczas prezentacji GTC 2022 firma posłużyła się kilkoma przykładami gier – jednym z nich był omawiany dzisiaj Portal. Oczywiście nie obeszło się bez haczyków, ale nie wymyślajmy koła na nowo (do dyspozycji pozostaje link powyżej). Na ten moment istotne jest to, że wiemy już, kiedy będziemy mogli odpalić Portala nie tylko z DLSS3, ale również w trybie RTX.

Portal z RTX to DLC dostępne na Steamie, które każdy posiadacz oryginalnej wersji produkcji może odebrać całkowicie za darmo. I tyle. To wystarczy, żeby zyskać możliwość odpalenia gry w trybie RTX. Jeśli możecie się pochwalić kartą graficzną Nvidii RTX z numerkami układającymi się w 4090 lub 4080, to będziecie też mogli skorzystać z trybu DLSS3.

Premiera starego Portala w nowych szatach nastąpi już 8 grudnia. Warto jednak pamiętać, że Portal wyjątkiem w tej dziedzinie nie jest i chciałbym jeszcze raz zwrócić waszą uwagę na Quake'a z modem na ray tracing (zwłaszcza jeśli ktoś przegapił). Ten sam autor modyfikacji dostarczył też ray tracing do klasycznego dooma. Fajna odmiana od odpalania go w windowsowym notatniku.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów966

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane