2
24.05.2023, 09:15Lektura na 2 minuty

PS VR2: Sony chwali się wynikami sprzedaży. Są lepsze od pierwszego PS VR

Sony podało wyniki sprzedaży PS VR2. Wygląda na to, że nowy sprzęt przebił rezultaty pierwszej generacji PS VR.


Jakub „rajmund” Gańko

W marcu, niedługo po premierze PS VR2, informowaliśmy o wstępnych analizach sprzedaży, z których wynikało, że Sony doświadcza niemałej katastrofy. Specjaliści branżowi zalecali, że Japończycy powinni jak najszybciej obniżyć ceny swoich nowych zestawów do wirtualnej rzeczywistości. Mamy jednak koniec maja, a do takich promocji nie doszło. Czemu? Być może dlatego, że wbrew tezom analityków Sony zdaje się być całkiem zadowolone ze sprzedaży PS VR2.

Jak podaje Video Games Chronicle, wczoraj w trakcie transmisji biznesowej firma podała, że sprzęt rozszedł się w ciągu pierwszych sześciu tygodni od premiery w 600 tys. egzemplarzy. Analitycy szacowali, że PS VR2 osiągnęło w tym czasie ponad dwa razy słabszy wynik. Tymczasem okazuje się, że nowe gogle Sony pobiły nawet rezultaty pierwszej generacji PS VR. Co prawda tylko o 8 procent, ale to zawsze coś.

PS VR2

Oczywiście to wciąż znacznie mniej niż dwa miliony (a później milion), które podobno chciało początkowo sprzedać Sony, ale też nie wiemy, na ile prawdziwe były tamte doniesienia. Teraz kluczowym sprawdzianem dla formy PS VR2 będą kolejne zapowiedzi gier na tę platformę. W końcu jeszcze niedawno miało ich powstawać ponad 100, a z dużych tytułów ekskluzywnych wciąż pozostaje nam Horizon Call of the Mountain. Kto wie, być może sytuacja ulegnie zmianie już dziś na PlayStation Showcase.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1771

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze