6
20.10.2022, 13:30Lektura na 2 minuty

Recenzje Gotham Knights już są. Niespodzianka: to średniak

Recenzenci Gotham Knights są zgodni: jest po prostu okej.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Gotham Knights ukaże się już jutro, 21 października 2022. To stworzona przez studio Warner Bros. Games gra opowiadająca o losach Gotham City po śmierci Batmana. Jego pośmiertną wolą jest przekazanie ochrony nad miastem nowej Batrodzinie: Batgirl, Nightwingowi, Red Hoodowi oraz Robinowi. Sterując tymi czterema postaciami, siejemy postrach wśród przestępców.

Pewien niepokój wśród odbiorców wzbudziły informacje, które od lat kojarzą się z niezbyt dopracowanymi grami. Zwracano uwagę na zwiastuny gameplayowe, gdzie rozgrywka momentami prezentowała się dość sztywno. A na tydzień przed premierą dowiedzieliśmy się, że na konsolach nowej generacji nie zagramy w 60 klatkach na sekundę…


Przegląd recenzji

Od dziś można już czytać recenzje Gotham Knights. Czy sceptycyzm graczy był uzasadniony? Powiedzmy sobie szczerze… tak. Gra zasłużyła sobie na ocenę 64 na Metacriticu oraz 70 na OpenCriticu. Co piszą o niej redakcje?

Angielski Eurogamer, który nie wystawia ocen w skali, podsumowuje dobrze odczucia autora w leadzie tekstu:


Ta gra to lekkie pomieszanie z poplątaniem, ale ma swoje zalety.


Mniej optymizmu przejawia recenzent serwisu GamesRadar+, który wystawiwszy ocenę 5/10, pisze następująco:


Gdzieś w Gotham Knights kryje się fantastyczna gra. Jest jednak ukryta za niechlujnym interfejsem, zbędnymi systemami craftingu i personalizacji oraz mechaniką walki, która została nagięta do granic możliwości, aby pomieścić w niej czwórkę bohaterów. Wierzę, że WB Games Montreal jest zdolne do czegoś wielkiego, ale to nie jest gra, na którą Gotham zasługuje po śmierci Bruce'a Wayne'a…


Podobnie myśli przedstawiciel amerykańskiego oddziału IGN-u, który również ocenia Gotham Knights na solidne 5/10:


Gotham Knights to rozczarowujący powrót do niespokojnego miasta Batmana i wyraźny krok wstecz w porównaniu do ostatniej dekady gier z uniwersum. Nawet jeśli bieganie po Gotham w trybie kooperacji dwóch graczy może być przyzwoitą zabawą, a każdy z czterech grywalnych bohaterów jest dobrze odwzorowany, zbyt wiele podstawowych elementów niedomaga. Nie mogę polecić tego z czystym sumieniem. Od niespójnej liczby klatek na sekundę, przez słabą historię, po system walki jeden na jeden, który rzadko jest dobry – ciągle coś mi przeszkadzało w powrocie do ukochanego świata.


A oto oceny wybranych redakcji:

 • PC Gamer – 4.9/10
 • Metro GameCentral – 6/10
 • GameSpot – 4/10
 • GameInformer – 7.3/10
 • IGN Italy – 8/10
 • GameRant – 7/10
 • Telegraph – 7/10

Ciekawi również naszej opinii? Recenzję autorstwa Ranafe pt. „A jednak istnieje życie po Batmanie” przeczytacie TUTAJ. Zapraszamy!

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów862

Obserwujących7

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane