16
29.11.2022, 09:30Lektura na 2 minuty

Remake Wiedźmina zaoferuje otwarty świat

CD Projekt Red zdradził na swojej prezentacji, że odnowionego Wiedźmina z 2007 roku czeka istotna zmiana w stosunku do oryginału.


Jakub „rajmund” Gańko

Czego jak czego, ale Wiedźminów to nam w najbliższych latach nie zabraknie... Oprócz Wiedźmina 4 (Polaris), który zapoczątkuje zupełnie nową sagę, oraz Syriusza od  studia The Molasses Flood, powstaje także remake pierwszego Wiedźmina. Paweł Kamiński przyznał już na naszych łamach, że to świetny pomysł, a sam CD Projekt Red zdradził, że odnowiona wersja gry trafi na rynek dopiero po Polarisie.

Z kolei z wczorajszej prezentacji towarzyszącej publikacji sprawozdania finansowego za trzeci kwartał 2022 roku dowiedzieliśmy się, że remake ma zaoferować otwarty świat.

The Witcher Remake
Kadr z prezentacji grupy CD Projekt

To oznaczałoby, że stojące za przygotowaniem odnowionej pierwszej części sagi o przygodach Geralta studio Fool's Theory może wprowadzić znacznie dalej idące zmiany w porównaniu z oryginałem, niż się spodziewaliśmy. Wiedźmin z 2007 roku oczywiście nie oferował otwartego świata: zamiast tego wraz z kolejnymi aktami otwierał przed graczem nowe dzielnice Wyzimy czy też przenosił go do lokacji pobocznych, takich jak wieś Odmęty z 4. aktu czy Kaer Morhen z prologu gry.

Jeśli gracz od razu miałby dostęp do całego świata przygotowanego na potrzeby gry, to chyba nie muszę tłumaczyć, w jak diametralny sposób zmieniałoby to jej przebieg. Nie zdziwię się, jeśli remake Wiedźmina okaże się co najwyżej inspirowany wydarzeniami i zadaniami z oryginału... ale może to tylko moja bujna wyobraźnia.

Tak czy siak na odnowienie debiutu CD Projektu Red poczekamy jeszcze ładnych parę lat. Może ukaże się akurat na 20-lecie jego premiery?


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1868

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze