5
17.10.2022, 06:15Lektura na 2 minuty

Silent Hill: Konami zapowiedziało prezentację na temat przyszłości serii

Silent Hill oficjalnie powraca! Konami zapowiedziało pokaz, na którym dostaniemy nowe informacje o dalszych losach kultowej serii komputerowych horrorów.


Samuel Goldman

Plotki, które od miesięcy przetaczają się przez branżę, okazały się prawdą. To znaczy na tym etapie byłoby to co najmniej dziwne, gdyby Konami szło w zaparte i udawało, że nowy Silent Hill nie powstaje: były screeny z rzekomej nowej odsłony, plotki o polskim studiu pracującym nad remakiem drugiej części, a potem jeszcze więcej materiałów z Sakury, jak ochrzczono roboczo nową grę z cyklu, klasyfikacja wiekowa w Korei i na deser wypowiedzi reżysera pierwszej ekranizacji, potwierdzające prace nad kilkoma tytułami. Pojawienie się oficjalnych informacji było kwestią czasu i wygląda na to, że ten właśnie nadszedł.

Już 19 października o 23:00 Konami zaprasza na stream, podczas którego poznamy przyszłość serii:

Czego możemy się spodziewać? Niekwestionowany sukces Capcomu w kwestii remake’ów klasycznych Residentów sugeruje, że Konami może chcieć pójść tą samą drogą, co uwiarygadnia plotki o remake’u Silent Hilla 2. Tylko jaka by to była przyszłość, jeśli dostalibyśmy tylko powrót do przeszłości? Sakura, czy też grywalny koncept, miałby być tworzony na modłę kultowego P.T. Trudno zgadywać, czy miałoby to być tylko krótkie wprowadzenie do zupełnie nowej odsłony, czy samodzielna produkcja mająca z jednej strony umilić czas w oczekiwaniu na kolejną część, a z drugiej pozwolić twórcom na sprawdzenie zainteresowania oraz reakcji fanów.

W marcu minęło 10 lat od wydania ostatniego tytułu z serii, czyli Silent Hill: Downpour (nie liczę Book of Memories na PS Vitę), choć dla wielu uniwersum zjadło własny ogon o wiele wcześniej – jeśli jeszcze nie czytaliście, polecam artykuł w CD-Action 04/2022 na ten temat. Ja czekam już wiele lat i jeszcze chwila nie zrobi większej różnicy, ale już czuję, że będą to wyjątkowo długie dwa dni.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze