1
6.03.2023, 15:00Lektura na 2 minuty

Wo Long: Fallen Dynasty zasypane negatywnymi opiniami na Steamie, ale graczy nie brakuje

Wo Long: Fallen Dynasty na PC nie jest pozbawione problemów, o czym mówi masa negatywnych recenzji na Steamie. Ale i tak jest popularniejsze niż pozostałe gry Team Ninja.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wo Long: Fallen Dynasty już od dawna zapowiadało się całkiem nieźle. To jedna z gorętszych premier marca i może nawet tego roku. Na zapoznanie się z nią dostaliśmy nie tylko demo, ale do tego jakieś 100 zwiastunów (prawie takich samych swoją drogą). A, no i nie można zapomnieć, że od premiery gra jest dostępna w ofercie Game Passa. Z naszej redakcji kolejnym soulsom od Teamu Ninja przyjrzał się Otton i w swojej recenzji jasno dał do zrozumienia, że Wo Long dał radę.

Niestety, wielu graczy na Steamie jest już nieco innego zdania. Spośród ponad 12 tysięcy opinii aż 7,5 tysiąca jest negatywnych, przy czym mnóstwo z nich wytyka produkcji mnóstwo problemów z optymalizacją. Czyli jest to następny taki przypadek przydarzający się prawie każdej dużej premierze w ostatnim czasie. Była o czymś takim mowa po premierze Hogwarts Legacy, Wild Hearts, Forspoken, The Callisto Protocol... i tak dalej. Plus tego wszystkiego jest taki, że nie jest to sytuacja bez wyjścia i pozostaje trzymać kciuki, że odpowiednie łatki są już w drodze. Niestety developerzy jeszcze niczego w tym temacie nie ogłaszali.

Co ciekawe, pomimo takiej lawiny negatywnych recenzji, nie udało się powstrzymać Wo Long: Fallen Dynasty przed pobiciem rekordu popularności wśród gier Teamu Ninja na Steamie. Od dnia premiery największa liczba jednocześnie zalogowanych graczy utrzymuje się na pułapie powyżej 70 tysięcy. Poprzedni rekord należał do Nioha 2, ale nawet tutaj szczyt równocześnie zalogowanych graczy wynosił 41 tysięcy, czyli sporo mniej. O ile developerzy rozwiążą problemy z optymalizacją na PC, w ich portfolio znajdzie się kolejna fenomenalna produkcja, która popularnością położy całą resztę, może nawet poza Steamem.

SteamDB

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1751

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane