4
26.06.2024, 13:08Lektura na 8 minut

Rarytasy ze Steam Next Fest 2024. Oto gry z letniej edycji festiwalu, na które warto czekać

Oto najciekawsze dema, jakie wpadły mi w oko w czasie czerwcowego festiwalu Steam Next Fest – o jedno więcej niż ostatnio, bo sprawdzam granicę tego, ile mogę przemycić!


Iza „9kier” Pogiernicka

Zapraszamy również do przeglądu festiwalowych dem na naszym kanale YouTube.


Tactical Breach Wizards

PC | taktyczna | Suspicious Developments | 22 sierpnia 2024

Najłatwiej opisać Tactical Breach Wizards w ten sposób – to XCOM: Chimera Squad z czarodziejami, tylko z mniejszymi drużynami i mapami. „Magowie w kevlarze”, jak głosi opis na Steamie, potrafią przewidywać, co wydarzy się po zakończeniu tury, a potem zaakceptować rezultat lub cofnąć dokonane akcje, lecz przyznam, że z tej zdolności korzystałam rzadko, grając w grę taktyczną studia Suspicious Developments jak w serię Firaxis Games.

Niewielkie lokacje, szybkie tempo, niezłe dialogi i po prostu wypolerowana strona techniczna Tactical Breach Wizards sprawiły, że w ciągu półtorej godziny ukończyłam demo i przetestowałam dodatkowe mechanizmy takie jak przemieszczanie się między oknami czy hakowanie wieżyczek. W pełnej wersji ma się znaleźć więcej grywalnych bohaterów i nie mogę doczekać się, aż w sierpniu trafi ona w moje ręce. Podobały mi się także poboczne cele dla postaci i niewielka sekwencja detektywistyczna. Słowem: warto wypatrywać premiery, a w międzyczasie sprawdzić to satysfakcjonujące demo.


Cat God Ranch

PC | roguelike, budowa talii | CrazyPotato Studio | 2024

Ta niesamowicie wciągająca gra to w zasadzie Luck Be a Landlord (Dola lokatora), tyle że z farmą zamiast jednorękiego bandyty. Co turę można dorzucić do puli wybranego z dostępnych opcji zwierzaka – od zwyczajnych kur, gołębi, kóz, krów, lisów czy wilków po okazy tak rzadkie i egzotyczne jak tygrys, biały lampart czy panda – a gdy wstaje dzień, ta wesoła gromadka opuszcza stodołę, ustawia się w przypadkowej kolejności i wchodzi ze sobą w interakcje. Ktoś kogoś zje, jakiś ptak zniesie jajko albo zbuduje gniazdo, a gracz jako gospodarz liczy zdobywane za to złote monety i niekiedy robi zakupy w sklepie.

Wszystko po to, by tworzyć coraz potężniejsze synergie i zaspokoić rosnące potrzeby finansowe tytułowego kociego boga – jeśli nie zapłaci się wymaganej kwoty w określoną liczbę dni, gra się kończy. Wciąż dostępne demo szalenie mnie wkręciło i co jakiś czas do niego wracam – zrobiłam już trzy stopnie trudności i odblokowałam gryzonie, a widziałam, że w pełnej wersji czekają kolejne mapy i kategorie zwierząt, np. gady. Jaram się!

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE


Czytaj dalej

Redaktor
Iza „9kier” Pogiernicka

Streamuję w przyjemnej atmosferze gry, których nie znasz. Zajrzyj: www.twitch.tv/9kier ;)

Profil
Wpisów401

Obserwujących30

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze