3
5.10.2022, 10:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Death Stranding 2 kolejnym projektem Hideo Kojimy. Gra powstaje na PlayStation

Przecieki na temat następnej gry Hideo Kojimy mówią o Death Stranding 2, które ponownie ma powstawać z myślą o konsolach Sony.

Czym obecnie zajmuje się Hideo Kojima? Możemy to śledzić na bieżąco na jego social mediach (pozdro, b-side), ale najbardziej interesuje nas tajemniczy horror Overdose, projekt tworzony we współpracy z Xbox Game Studios oraz oczywiście Death Stranding 2. O tym ostatnim kilka miesięcy temu wygadał się sam Norman Reedus i wygląda na to, że ze wszystkich wymienionych gier ta może być najbliższa premiery.

Według wiarygodnego wyciekiniera Dusk Golema, który regularnie dzieli się z nami m.in. plotkami na temat nowych Silent Hilli, Death Stranding 2 jest obecnie rozwijane pod roboczym tytułem Ocean. Gra ma być kolejnym owocem współpracy z Sony, więc możemy się spokojnie spodziewać jej premiery na PlayStation.


Umowa z Xboksem nigdy nie miała dotyczyć Death Stranding 2, ta plotka jest nieprawdziwa. Sony i Kojima Productions mają podpisaną umowę na kilka gier, która wygasa po premierze Death Stranding 2. W tej chwili obie strony mają podejmować decyzję, czy będą dalej współpracować po premierze tej gry.


Informator mówi również, że każdy przeciek, który mówi o Death Stranding przygotowywanym na inną platformę, to stek bzdur. A nie tak dawno słyszeliśmy, że projekt realizowany w tym uniwersum jako tytuł na wyłączność Stadii miało odrzucić samo Google. Być może jednak chodziło o mniejszą grę, a nie pełnowymiarowy sequel.

Tak czy siak na drugie Death Stranding pewnie jeszcze dłuższą chwilę poczekamy. Tymczasem przypominam, że „jedynka” trafiła niedawno do PC Game Passa.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1252

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane