1
3.08.2022, 09:15Lektura na 2 minuty

EA przekonuje, że gry singlowe są dla firmy nadal bardzo ważne

EA potwierdziło, że gry single player są nadal „naprawdę, naprawdę ważną częścią całego portfolio” wydawcy, pomimo nierozważnego tweeta, który na początku lipca zdawał się sugerować inaczej.


Michał „Perzi” Perzanowski

W 2022 roku wszyscy gramy online, ale nadal istnieje duża grupa graczy, która zwyczajnie lubi zagłębić się w historię dla jednej osoby. Fani poszukują ciekawej fabuły, wartkiej akcji, ale i spokojnego tempa rozgrywki. Przede wszystkim – bez grindu i zjawiska „pay2win”.

Obecny trend istnieje i umacnia się głównie dlatego, że gry online wciąż stanowią znaczną część wyników finansowych dużych marek, w tym EA. Wydawca chce przekonać jednak, że z pewnością nie zamierza w najbliższym czasie rezygnować z gier dla jednego gracza.

Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, wyjaśnił, że „tworzenie światów, budowanie postaci i opowiadanie historii jest naprawdę ważne w spełnianiu naszych życiowych motywacji”. Pomimo ciągłego zaufania EA do gier dla jednego gracza, firma przyznała również, że gry z usługami na żywo stanowiły 70 procent ich biznesu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma nie tylko zamierza opowiadać niesamowite historie, ale chce połączyć je z „ogromnymi społecznościami online.”

Takie nastawienie jest prawdopodobnie powodem, dla którego nowy Skate. będzie grą free-to-play z mikrotransakcjami.


Uważamy, że stanowi to jedną z największych i najsilniejszych możliwości, jakie mamy, aby zbudować globalną społeczność online, głęboko zaangażowaną w świat, który wymaga kreatywności zarówno od nas, jak i od nich, i sięga głębiej w kulturową wrażliwość pokolenia. Zastanawialiśmy się więc nad tym, zrobiliśmy krok wstecz i oceniliśmy, jak najlepiej to osiągnąć.


Andrew Wilson<br>

Znaczący procent przychodów z gier online spowodował, że Electronic Arts staje się jednym z głównych obiektów krytyki przez graczy. Na początku lipca rozpętała się burza po tweecie na profilu EA. Nawiązano do popularnego mema i zasugerowano, że gry dla jednego gracza są passe. Dopiero po licznych negatywnych interakcjach próbowano naprawić wtopę.

Singlowych gier wśród najbliższych premier EA nie brakuje. Wkrótce zobaczymy takie gry jak remake Dead Space’a, kontynuacja Fallen Order oraz Dragon Age: Dreadwolf. Powstaje również nowa gra z serii Mass Effect.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów167

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane