11.05.2022, 06:45Lektura na 2 minuty

Electronic Arts: Raport finansowy zapowiada tajemnicze premiery

Electronic Arts szykuje się do wydania na początku 2023 roku m.in. gry z jednej ze swoich największych marek oraz remake'u. O jakie tytuły może chodzić?


Jakub „rajmund” Gańko

Podobnie jak Nintendo i Sony, Electronic Arts opublikowało wczoraj wyniki finansowe za rok podatkowy zakończony w marcu 2022. Mogliśmy się z nich dowiedzieć między innymi, że FIFA może pochwalić się ponad 150 mln kont i wciąż jest istotną siłą napędową wzrostów firmy. Zobaczymy, jak na tym polu zastąpi ją EA Sports FC... Jedną z ciekawszych rzeczy ujętych w raporcie są jednak premiery zapowiadane na przyszły rok.

Electronic Arts raport finansowy za rok podatkowy zakończony w marcu 2022
Premiery szykowane przez EA na obecny rok podatkowy

Oczywiście wszyscy wiemy o takich oczywistościach jak nowy Need for Speed, ostatnia odsłona serii FIFA od EA czy NFL 23, zaskakujące są jednak pozycje zaplanowane na czwarty kwartał roku podatkowego (czyli okres od stycznia do marca 2023). Sprawę komplikuje dopisek, wyjaśniający, że chodzi o tytuły, które nie były wcześniej ogłoszone publicznie.

Pod pojęciem „Major IP” można by się było spodziewać kolejnego Mass Effecta albo Dragon Age'a 4, ale czy nie jest jeszcze za wcześnie na wypuszczenie na rynek którejś z tak wielkich produkcji? W przypadku tego drugiego tytułu była już mowa o premierze najwcześniej w drugiej połowie 2023 roku. W temacie Mass Effecta zdaje się, że prace znajdują się na jeszcze wcześniejszym etapie zaawansowania. A po ostatnich wybrykach BioWare EA raczej nie powinno cisnąć na terminy...

„Partner Title” wydaje się o wiele łatwiejszy do rozszyfrowania – najprawdopodobniej chodzi o Star Wars Jedi: Fallen Order 2. Teoretycznie prace nad tym tytułem zostały oficjalnie potwierdzone, lecz na jego publiczną prezentację wciąż czekamy. „Remake” od razu kojarzy się z odnowioną wersją Dead Space'a, ale o tej produkcji akurat mówi się publicznie i oficjalnie całkiem sporo. Może więc EA faktycznie planuje zdmuchnąć kurz z oryginalnego Mirror's Edge'a, jak niedawno plotkowano?

A co Wy obstawiacie?

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1143

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane