1
2.02.2024, 20:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars Outlaws już... w maju 2024? Mamy nową plotkę

Star Wars Outlaws ma rzekomo mieć premierę już w maju 2024. Chyba że pożartujemy, iż mowa o 2025.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Star Wars Outlaws to nadchodząca gra z otwartym światem Ubisoftu. Twórcy obiecują świetną przygodę pełną postaci z filmów, ręcznie tworzonych planet czy rozbudowanym systemem reputacji. Ma nie powtórzyć się sytuacja z długością Valhalli. Dostaliśmy zresztą zaproszenie na specjalny pokaz za oceanem. Zapraszamy do lektury jego podsumowania.

Stosunkowo niedawno pisaliśmy, że Disney mógł ujawnić niechcący datę premiery. Mowa tu była o późnym 2024. To w pełni zrozumiałe. Oba Battlefronty i większość filmów nowej trylogii celowały w okienko pozwalające na zwiększenie sprzedaży przez świętami. Teraz jednak (miesiąc później) pojawiła się nowa informacja, która zaprzecza poprzedniej.


Premiera Star Wars Outlaws przesunięta wstecz

Źródłem rzekomo jest Tom Henderson prowadzący stronę Insider Gaming, a więc osoba, co to sobie zjadła zęby na szukaniu przecieków. Po rozmowie z pracownikiem Ubisoftu podobno dowiedział się, że Outlaws przesunięto i ukaże się już w maju 2024.

Niestety 4 maja wypada w sobotę, więc nie ma raczej co liczyć na tę datę. Wyciekinier zwraca również uwagę na zbliżającą się prezentację dla inwestorów. To właśnie 8 lutego 2024 możemy usłyszeć oficjalne publiczne potwierdzenie ploty. Wtedy marketing Outlawsów ruszy z kopyta.

Star Wars Outlaws
Star Wars Outlaws

Ma sens

Pominąwszy pewną reputację Hendersona, nawet na chłopski rozum informacja nie wydaje wyssana z palca. Ostatnie plotki sugerują wszak, że zimowe wygodne miejsce Star Wars Outlaws może zająć inna kura znosząca złote jaja – Assassin's Creed Red dziejący się w Japonii. Jestem w stanie zaryzykować tezę, że wbrew potędze Disneya obie marki mogą przynieść z grubsza podobne zyski Ubisoftowi, więc ten nie omieszka uczynić priorytetem swojej ostatniej tak rozpoznawalnej serii. 

Wszystko to obok nadpływającej premiery wielokrotnie przesuwanego Skull & Bones. Pierwsze testy wskazują na to, że nie jest źle ani dobrze... po prostu jest. Docierają też do nas informacje, że ostatnie tytuły mogły się niezbyt dobrze sprzedać. Przykra sprawa; recenzje wskazują na to, że nowy Prince of Persia to najlepsza nowa gra Ubisoftu od lat...


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze