2
15.11.2023, 19:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Starfield: DLSS i nowa beta znacznie poprawiają optymalizację

Bethesda poprawiła kod odpowiadający za grafikę – i tak niezgorszy – Starfielda. Widać efekty.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Zdania na temat tego, jak Starfield sprawdza się jako źródło rozrywki, są mocno podzielone. Naszą opinię na ten temat znajdziecie TUTAJ oraz w CD-Action 04/2023. Natomiast technicznie to gra poprawna z mocno niedomagającymi opcjami dostępności. Znośnie działa na Steam Decku. 

Jak pokazuje najnowsza analiza Digital Foundry, znajdująca się obecnie w becie nadchodząca aktualizacja dodająca m.in. DLSS sporo zmieni w tym zakresie.


Więcej FPS, lepszy upscaling

Znani analitycy wzięli na warsztat przyjrzenie się działaniu Starfielda po zainstalowaniu ostatniej łatki. Jest więcej niż dobrze. Karty Nvidii radzą sobie teraz z grą równie sprawnie co AMD bez zmiany ustawień. Natomiast jeśli się na to zdecydujemy, DLSS 2 oraz 3 działają wyśmienicie, podobnie jak poprawiona implementacja konkurencyjnego FSR. Również wykorzystanie procesora jest lepsze. Można nawet zastanowić się, czy także użytkownicy Xboksów nie odczują dzięki temu poprawy.

Nie zapominajmy o szalonej nowości – suwaku FOV oraz HDR. Ten ostatni tryb sprawdza się niezbyt dobrze, ponieważ używa mdłych ustawień domyślnych Windowsa. Mody wciąż radzą sobie lepiej.

Może dobra prasa zachęci trochę użytkowników Steama z przesiadki ze Skyrima?


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze