2
6.06.2024, 07:30Lektura na 2 minuty

„The Last of Us”: Drugi sezon z mniejszą liczbą odcinków

Ponadto historia nie zostanie zakończona na drugim, ani nawet na trzecim sezonie...

Ledwie wczoraj pisałem o plotkach dotyczących pecetowego portu The Last of Us Part 2, a dzisiaj pojawiły się kolejne informacje – tym razem dotyczące serialowej adaptacji gry Naughty Dog. Pierwszy sezon przyjął się wspaniale, bo kolejne odcinki biły rekordy oglądalności, natomiast cała ekranizacja okazała się najchętniej oglądaną produkcją HBO Max w Europie. Oczekiwania w stosunku do kolejnego sezonu są niemałe, a skromna jak na razie promocja obrazu nie mówi nam właściwie niczego. Chciałbym powiedzieć, że to się zmieniło, ale niestety sprawa zaczyna pachnieć (?) wolno gotowaną żabą.

Jeśli liczyliście na to, że drugi sezon „The Last of Us” rozwinie skrzydła i jako modelowy sequel zaproponuje wszystkiego więcej, to być może tak właśnie będzie, ale w jednej kwestii dokonano cięć: dostaniemy mniej odcinków. Odpowiedzialny za serial Craig Mazin skomentował to w taki sposób:


Materiał fabularny, jaki otrzymaliśmy w drugiej części gry, znacznie przewyższa ten z pierwszej odsłony, więc musieliśmy wymyślić, jak opowiedzieć tę historię na przestrzeni kolejnych sezonów. Kiedy robisz coś takiego, szukasz naturalnych punktów do przerwania narracji i ustaliliśmy, że idealnie będzie zrobić to po siedmiu odcinkach.


Craig Mazin, producent wykonawczy „The Last of Us”

Czy to oznacza, że The Last of Us Part 2 będzie rozciągnięte na trzeci sezon? Tak, choć Mazin nie wyklucza kontynuowania wątków:


Sądzimy, że raczej nie będziemy w stanie opowiedzieć tej historii na przestrzeni kolejnych dwóch sezonów, ponieważ nigdzie się nie spieszymy. Podążamy ciekawymi ścieżkami, zrobiliśmy to także w pierwszym sezonie. Trzeci będzie znacznie obszerniejszy niż drugi i cała opowieść może wymagać jeszcze jednej serii.


Craig Mazin, producent wykonawczy „The Last of Us”

Nieco dalej w rozmowie z Deadlinem Mazin przyznał wprost, że 4. sezon „The Last of Us” to pewniak, ponieważ konstrukcja scenariusza raczej nie pozwoli zakończyć całości wcześniej. Ocenę takiego wcale nie wymuszonego przedłużania pozostawiam wam.

Kolejny sezon „The Last of Us” oprócz duetu Pascal-Ramsey wprowadzi nowe postacie: Isabelę Merced jako Dinę oraz Kaitlyn Dever jako Abby i ukaże się w nieokreślonym jeszcze terminie 2025 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1228

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze