51
31.01.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

Wiedźmin Remake: Nadchodzą duże zmiany względem oryginału

Twórcy ze studia Fool’s Theory zapowiedzieli, że remake pierwszej części przygód Białego Wilka pozbędzie się rzeczy, które były „zwyczajnie złe i przestarzałe”.

Myślę, że nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że remake pierwszej odsłony Wiedźmina CD Projektu Red jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w Polsce. Pomimo ponad 17 lat na karku, oryginał wciąż potrafi wciągnąć na długie godziny, a fani przygód Białego Wilka wracają do niego z sentymentem. Nic więc dziwnego, że informacja o tworzeniu remake’u produkcji, do tego na Unreal Enginie 5, wywołała takie poruszenie wśród społeczności. 

Pojawiało się jednak sporo pytań, dotyczących ostatecznego kształtu nadchodzącej gry. Czy dostaniemy otwarty świat? Co z systemem walki? Czy niesławne karty seksu zostaną usunięte? Na część z tych pytań znamy już odpowiedź, wiemy w końcu, że gra będzie dziać się w otwartym świecie. Inne kwestie pozostają jednak zagadką, chociaż po słowach Jakuba Rokosza, szefa studia Fool’s Theory odpowiedzialnego za remake Wiedźmina, możemy mniej więcej przewidzieć, czego się spodziewać. 

W wywiadzie udzielonym magazynowi Edge Rokosz przyznał, że w grze znajdują się elementy, które wymagają całkowitego przeprojektowania.


Przede wszystkim potrzeba nam szczerej, racjonalnej analizy, by ocenić, które elementy gry są po prostu kiepskie, przestarzałe i wymagają stworzenia od nowa.


Po takim stwierdzeniu pierwszym, co nasuwa się na myśl, są niesławne karty seksu, które Geralt zbierał po każdym szale uniesień z przedstawicielką płci pięknej. Mechanikę krytykował nawet sam jej twórca, Karol Kowalczyk, który przyznał, że nie chciałby, aby znalazła się ona w remake’u gry. 

Inną kwestią wymagającą całkowitego przeprojektowania może być system walki. Toporna i dość nużąca mechanika polegająca na klikaniu na przeciwnika w odpowiednim momencie nie przystaje do dzisiejszych standardów RPG akcji, więc prawie na pewno otrzymamy coś nowego. Obstawiam, że będzie to model podobny do tego z Wiedźmina 3.

Nie znamy jeszcze daty premiery remake’u Wiedźmina, jednak wiemy, że ukaże się on dopiero do wyjściu Wiedźmina 4, będącego początkiem nowej trylogii osadzonej na Kontynencie. Zatem, żeby sparafrazować pewnego zielonego ogra, „trochę se jeszcze poczekamy”.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów150

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze