5
25.05.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

„Wiedźmin” Netfliksa mógł się zakończyć na 3. sezonie, po odejściu Cavilla

Kiedy Henry Cavill odszedł z obsady netfliksowego „Wiedźmina”, twórcy mogli zakończyć serial. Ale „do opowiedzenia zostałoby zbyt wiele historii”.


Patryk „Delighter” Żelazny

Trzeci sezon „Wiedźmina” nadchodzi wielkimi krokami. Niedawno nareszcie dostaliśmy pierwszy zwiastun, potwierdzenie wcześniejszych sugestii showrunnerki, że ukaże się on w dwóch częściach, jak i daty premier obu z nich. To teraz tylko pozostaje po drodze nie odpaść przez decyzję Netfliksa o zakończeniu możliwości beztroskiego współdzielenia kont. Bo będzie trzeba dodatkowo zapłacić, a jakże! Wiemy również, że firma planuje kontynuację przygód Geralta po trzecim sezonie (o czym się plotkowało już wcześniej), choć to będzie ostatni z Henrym Cavillem w roli Geralta z Rivii. Potem ma zastąpić go Liam Hemsworth.

A zgodnie z niedawną wypowiedzią showrunnerki, Lauren Schmidt Hissrich, która padła w rozmowie z magazynem Total Film (via Gamesradar), na tamtym etapie serial równie dobrze mógł się zakończyć. Punktem zapalnym byłoby oczywiście odejście Henry'ego Cavilla – to wtedy twórcy netfliksowego „Wiedźmina” stanęli przed wyborem, czy chcą zakończyć serial na sezonie trzecim, czy pociągnąć go dalej. Ostatecznie podjęli tę drugą decyzję – i wiemy dlaczego.


Mieliśmy wybór, żeby odejście Geralta zakończyło serial. Ale to nie jest coś, co chcieliśmy zrobić. Pozostałoby zbyt wiele historii do opowiedzenia. A gdybyśmy zastąpili Geralta innym wiedźminem, całkowicie odeszlibyśmy wtedy od książek, a chyba tego też nikt by nie chciał.


Lauren Schmidt Hissrich

Skoro jesteśmy przy tym temacie, to w międzyczasie pragnę przypomnieć, że część twórców pracujących nad serialem miała wyśmiewać książki Andrzeja Sapkowskiego. Ekipie chwilę to zajęło, ale ostatecznie zareagowała i zajęła stanowisko zaprzeczające tym zarzutom. Niemniej brak wierności materiałowi źródłowemu jest jednym z często przewijających się zarzutów wobec serialu.


Wszyscy jesteśmy podekscytowani pojawieniem się Liama. Ma wysoko postawioną poprzeczkę, ale ma też dużo energii i wiele entuzjazmu. To oczywiście dla nas zupełnie nowy rozdział. I wiąże się z tym wiele uczuć. Ale koniec końców kochamy to, co robimy. Więc będziemy to kontynuować.


Lauren Schmidt Hissrich

Przypominam, że premiera pierwszej części trzeciego sezonu netfliksowego „Wiedźmina” zaplanowana jest na 29 czerwca, a druga na 27 lipca.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1323

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane