2
21.07.2023, 18:08Lektura na 2 minuty
Plotka

PS5: Nowa wersja konsoli w produkcji od ponad roku. Premiera pod koniec 2024

Najnowsze plotki zdradzają pierwsze konkrety dotyczące mocniejszej wersji PS5, jaka miałaby zadebiutować pod koniec przyszłego roku.


Samuel Goldman

Chyba wszyscy pamiętamy jak było z dostępnością nowych konsol na starcie tej generacji. Potem sytuacja nieco się wyrównała i Sony wyszło na prowadzenie, choć w pierwszym kwartale poprzedniego roku podatkowego wyniki nieco spadły. Potem pojawiły się informacje o wzrostach cen, do których faktycznie doszło, a Delighter sprawdził, ile tak naprawdę kosztuje PS5 w Polsce. Spoiler: sporo.

Niestety nic nie wskazuje na to, by coś się miało w tym temacie zmienić, ale jeśli najnowsze plotki okażą się prawdziwe, być może w stosunkowo niedługim czasie ceny zaczną się zmieniać.


Project Trinity to nowe PS5?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy coraz częściej zaczęły pojawiać się doniesienia o nowym modelu konsoli – czy to w wersji z zewnętrznym napędem, czy klasycznie mniejszej lub mocniejszej opcji Slim lub Pro. Z kolei najnowsze plotki wspominają o „Project Trinity”, jakim według Key to Gaming miałaby być najnowsza wersja sprzętu Sony. Urządzenie powstaje mniej więcej od półtora roku (co łączyłoby się w sensowną całość z poprzednimi plotkami) i rzekomo jest to jedyna wersja PS5 Pro, jaka kiedykolwiek była w opracowaniu.

Choć nie ma dokładnych informacji o zmian w specyfikacji sprzętowej, nowe konsole Sony miałyby celować w stabilną ilość klatek w rozdzielczości 4K i zaprezentować nowy tryb wydajności przeznaczony dla rozdzielczości 8K oraz ulepszone śledzenie promieni.

Według Key to Gaming, Project Trinity będzie ostatnim obok DualSense Edge (nasz test znajdziecie tutaj) oraz Projectu Q z bardzo słabą baterią elementem sprzętów Sony przeznaczonych na tę generację konsol. Urządzenie miałoby ukazać się w listopadzie przyszłego roku i te przewidywania także spinają się w całość z poprzednimi plotkami. Następne informacje o konsolach Japończyków dostalibyśmy dopiero za kilka lat i dotyczyłyby PS6, jakie ma zadebiutować w 2028.

Zapewne kolejne miesiące pokażą, czy te wszystkie informacje okażą się prawdą, czy tylko wymysłem, wygodnie dopasowanym do wspominanych we wcześniejszych plotkach dat.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1081

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze