1.12.2023, 10:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Stalker 2 z orientacyjną datą premiery i nowym trailerem

Zdaje się, że GSC Game World po tylu latach w końcu dowiezie Stalkera 2.

O tworzeniu Stalkera 2: Heart of Chornobyl można by napisać niezwykle długą książkę. Początki projektu sięgają aż 2010 roku, kiedy to został oficjalnie zapowiedziany. I już niedługo później GSC Game World napotkało pierwsze przeszkody – po dwóch latach nie było widać końca projektu oraz doszło do zawirowań wokół praw do marki. A później już tylko pod górkę: zamknięcie GSC Game World, ponowne jego otwarcie, powtórna zapowiedź Stalkera 2 w 2018 roku, planowany debiut rok później niż początkowo zakładano. Ponadto mieliśmy smród związany z NFT, kolejne opoźnienia i co oczywiście najgorsze – wojnę, która uniemożliwiła normalną pracę studiu.

I wbrew temu wszystkiego (dodając jeszcze dwukrotny wyciek Stalkera 2 oraz pożar w siedzibie GSC Game World) twórcy prą do przodu. Podzielili się właśnie nową, przybliżoną datą premiery oraz świeżym trailerem. Główną rolę gra w nim Strider, którego fani poznali w Stalkerze: Call of Pripyat. Jest to były stalker quasi-religijnego ruchu Monolith ‒ organizacji, która za wroga miała każdego, kto do niej nie należał. Grupa była największym antagonistą głównego bohatera w pierwszej i trzeciej części serii.

W trailerze nawiązuje do Monolithu, mówiąc o tym jak „byli kiedyś kukiełkami” oraz został wyzwolony spod jarzma grupy, gdy stracił z nią łączność jeszcze w trakcie wydarzeń z Call of Pripyat. Inną postacią w zwiastunie jest Dr. Darlin, który nie pojawił się w żadnym z poprzednich Stalkerów. Pierwszy raz zobaczyliśmy go na innym, ubiegłorocznym trailerze, w którym mówił o eksperymentach w obrębie Zony. Przeprowadzał je nowy dla serii Naukowy Instytut Badań Obszaru Czarnobyla, którego głową jest Darlin.

Zwiastun wieńczy informacja o tym, że Stalker 2: Heart of Chornobyl ma się ukazać w pierwszym kwartale 2024 roku. Z pewnością wielu fanów z niecierpliwością będzie czekało do tego czasu, aż w końcu na nowo będą mogli wejść do Zony. Do nich zalicza się również redakcja PC Gamera, która umieściła produkcję na pierwszym miejscu zestawienia najbardziej wyczekiwanych przez nią gier 2024 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów106

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze